Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most a kijárási korlátozásnál...

Most a kijárási korlátozásnál én mehetek a barátnőmhöz vagy nem?

Figyelt kérdés

Másik városban lakik, kb 50 km-re. Május 1-én pl kocsival átmehetek végre hozzá? Vagy megbüntet a rendőr?

Mert a boltokat meg gyógyszertárakat értem. De ezt a részét nem tudom igazából.


2020. ápr. 29. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én megengedem mehetsz... Komolyan, senki sem fog megállítania kocsival hogy hova mész....
2020. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Bárhová mehetsz.
2020. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Szabály szerint nem.
2020. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na most akkor igen vagy nem?
2020. ápr. 29. 08:44
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
34%

Jézusom...

Komolyan már lassan két hónapja nem is láttátok egymást?

Nekem nincs olyan haverom akivel nem találkoztam volna

2020. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, a vonatkozó kormányrendelet egyértelműen fogalmaz.


Főszabályként otthon tartózkodást ír elő, de felsorol kivételeket. “Barátnő meglátogatása” nem szerepel a kivételek között.


Ettől még azt csinálsz tőlem, amihez kedved van, senkit nem fog nagyon érdekelni.

2020. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha akarnád a csajt, már ott lennél rég!


De mivel nem vagy FÉRFI, akkor ez érthető.

2020. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 most ezzel kielégítetted magad? :|


Szóval: Szabály szerint NEM, de:

- Kocsival mész, nem fog megállítani.

- Ha valamiért mégis, azt mondod, hogy a Nagyinak vásároltál be. Mivel nem kell igazolás, így rád van bízva, mit mondasz.


Szóval nálunk nagyon "low" ez a szankcionálási rendszer, az ember lelkiismeretére épít, hogy mennyire tartjuk fontosnak a betartatását.


De pl ha haverokkal csoportosan piáltok a parkban, megy a bünti. De sok városban ezért békeidőben is.

2020. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem okosabb.
2020. ápr. 30. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:

A korlátozás szerint csak alapos indokkal hagyhatod el a lakhelyed innentől kezdve rád van bízva mit hazudsz ha megállítanak.

Nem tudom hogy megállít e a rendőrség vagy sem mert minden településen máshogy állnak hozzá a rend őrei valahol még a polgárőrök is cseszegetik a népet.Nálunk padon ülésért is büntetnek érted aztán átmegyek egy faluval odébb lehet rakétázni a dohánybolt csoportokba érted.

Én most nem fogok belebeszélni a lelkedbe hogy vírus így úgy amúgy azt mondom ha teheted és mindketten akarjátok akkor menj.

Viszont meg május 4.én enyhítés van azt akkor meg már senkit nem érdekel addig meg van 4 nap de tudom ilyenkor már az is nehéz úgy hogy tied a döntés amit érzel azt tedd.

2020. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!