Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Értelmifogyatékos barátnőm...

Értelmifogyatékos barátnőm gondnokságát átveszem akkor milyen kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónap mire a gondnoka leszek , 21 éves gondozatlan terhes. Szeretném, ha az életkezdési pénzét kitudnám neki venni , hogy vidéken tudjon venni házát . Vállalkozó vagyok a párjának ( aki szinten értelmifogyatékos ) munkát tudok biztosítani az építőipari ágazatomba. Korona virus után megállapítják , hogy enyhén (?) vagy hány %-Ba értelmifogyatékos a lány akkor tudok bármit os kezdeni . Kapok az államtól valami segítséget, ha igen mennyit ? Rendezni szeretném , hogy járjon terhesgondozásra de több ismerős is mondta , hogy nem adnak ki neki a babát. Ha örökbe fogadom a babáját kapok valami plusz támogatást érte , mint a családi GYES ? Nekem is 3 gyerekem van és ha nem muszáj nem vállalok be még egyet , ha nem tudom eltartani . Amúgy a lány benne van , hogy o neveli és én vagyok az “ anyja “, de nevelőszülőknek is oda adna .
2020. ápr. 29. 17:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha örökbefogadnád a gyereket, pont ugyanazt kapnád utána, mintha te szülted volna. De ez nem ilyen egyszerű. Nektek alkalmassági vizsgálaton kell átesni és tanfolyamot végezni ehhez, és bevonni egy szervezetet. Neki le kell mondania a gyerekről, vagy ha nem cselekvőképes, akkor a gyámjának, de a leendő örökbefogadó szülő ezt nem teheti meg helyette. Nem is adják örökbe a gyereket a vér szerinti anya gyámjának, mert ez egy természetellenes és mindenki számára megterhelő helyzet lenne.

A gyerek nevelőszülője sem lehetsz hivatalosan, mert ehhez is tanfolyam kell és engedélyek, ráadásul ez egy hivatalos munka, így nem válogathatsz, hogy melyik gyerek nevelőszülője lennél.

A családba fogadás működhet, de ez egy átmeneti megoldás arra az esetre, ha a szülők szeretnék és tudnák gondozni a gyereket a későbbiekben.


Ebben az esetben a legjobb megoldás az örökbeadás lenne. Olyan családba, ahol várják a gyereket, és rendes élete lehet, nem csak megtűrik egy értelmi fogyatékos és 3 gyerek mellett.

2020. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!