Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldön élőként hazalátog...

Ha külföldön élőként hazalátogatok szülőkhöz, akkor nem csak nekem, hanem nekik is két két karanténba kell vonulniuk?

Figyelt kérdés

Panelházban laknak. Ha hazamennék, akkor a legelső két hétben nemcsak én, hanem ők sem hagyhatnák el a lakást?

A kérdésem leginkább csak elméleti. Csak augusztusra van repjegyem, addigra meg hátha feloldják. És nyilván átgondolnám, mivel 80 körül vannak.

A neten nem találtam erre vonatkozó leírást.


2020. ápr. 30. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor a veled egy háztartásban lévők is.
2020. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet simán megtalálni az információt.

Ameddig jutottam az a konzuli szolgálat

[link]

onnan meg tovább irányítottak és a határrendészetet javasolják, de annak nem találtam meg a szervezetét, csak a reptéri szolgálatét, gondolom úgyis repülővel jössz.

[link]

Itt van email elérhetőség, meg telefonszám, szerintem célszerű közvetlenül tőlük megkérdezni a pontos és valós információkat.

Azonban most ők is csak az éppen aktuális szabályokat mondhatják meg. Még azt sem tudni hogy május végén mi lesz, azt még kevésbé hogy augusztusban. De annál szigorúbb nem lesz mint ami most van, tehát ha azt megkérdezed, a legrosszabbra fel tudsz készülni.

2020. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teszteltesd le magadat! Anélkül NEM mennék ilyen idős hozzátartozóimhoz. Rájuk halálos lehet ez a koronavírus.
2020. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: De evvel nem válaszoltad meg a kérdésemet.
2020. júl. 11. 23:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bevonulsz a lakásukra és ott leszel két hétig, akkor igen. Ha elfogadod az állami karantént (szállodát), akkor nem.
2020. júl. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!