Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki többszöri bírósági...

Ha valaki többszöri bírósági idézés ellenére nem jelenik meg a bíróságon ELŐZETES börtönbe teszik?

Figyelt kérdés
Feljelentett egy 40 éves nő mert mindenféle undorito mocskos dolgott írt nekem, és én ezért eléggé durva dolgokat irtam neki vissza, és már többször meg kellet volna jellenem a bíróságom, ( azért nem mentem el mert nem tettem semmit csak olyan stílusba írtam beki én is(halásos fenyegetés, stb)

2020. ápr. 30. 18:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ez igaz, akkor elég ostobán viselkedsz. Ugyanis a bíró abból ítél amit elétárnak. Te viszont semmit nem tettél elé, ami igazolná a lépésedet.
2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Én ezt nem tudom felfogni hogy valaki sértegett interneten keresztul, undorító képeket kuld, megfenyeget hogy megveret, mert nem vagyok kíváncsi a panaszkodására, és erre én is úgy válaszoltam, hogy megolom megerőszakom, megsutom a husát meg ilyenek, hogy ne zaklasson, erre még ő jelent fel zaklatás vád miatt, komolyan ilyen az igazság szolgátatás??
2020. ápr. 30. 18:57
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

És ezt az igazságszolgáltatás honnan tudja szerinted. A bíró csak azt fogja látni, hogy egy nőt megfenyegetett egy idióta...aki egyébként az idézésre sem jelenik meg.


Talán, ha elmennél és bizonyítanád az igazadat, akkor működne az igazságszolgáltatás, mert jelenleg az igazság kiderítését te akadályozod.

2020. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Komolyan ezt bárki megteheti?? Amúgy 230km arrébb kellet volna mennem úgy hogyha a legelső kozlekedési eszkozzel megyek akkor se értem volna oda, komolyan ezért befognak tenni kitudja hány napra, hétre??? Miért? Ezt nem tehetik meg, tegnap voltak itt amúgy a háznál 2 rendőr autó 4 rendőr az egész házatt átkuttaták, épp pesten voltam, de még hányszor fognak rassziázni? SOHA SEMMI MIATT NEM VOLTAM BUNTETTVE!! Csak egy közlegedési birságom volt, amit nem fitettem be és bevittek 2 hétre, a rendőrök nagyon agresszivek velem, legutóbb is bántottak, tobbszor pofon vágot és sérteget amikor a pénzbirság miatt vittek be, most is bántani akarnak ocsém mondta hogy azt hallota aki a multkor is bántott hogy most nagyon meg fog verni mert "bujkálok" ha megteszik és felveszem hangfelvéterre akkor hova menjek vele???
2020. ápr. 30. 19:11
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Rendbírságot szabhatnak ki minden alkalommal, mikor szabályszerű idézés ellenére nem jelensz meg. Minimum összege 5000 Ft, maximum 1 millió Ft. Első alkalommal jellemzőn 3 napi jövedelmednek (ha az nincs 3 napra eső minimálbérnek) megfelelő összeget, második alkalommal min. 2 heti max. 1 havi jövedelmednek megfelelő összege, de nem több mint 1 millió. Kb. 3 hónappal a meghozatala után kapod kézhez.


A becsületsértés magánvádas ügy, először a bíró békítésre idézi mindkét felet. Ha az eredménytelen, akkor a bizonyítékok alapján dönt arról, hogy lesz-e tárgyalás. Ha lesz, ott a vádat a sértett képviseli, jogi képviselője.


De most a járványhelyzet miatt a bírósági eljárások szünetelnek.


Részletek: Be. 116. §., 127. §, 769.

[link]

2020. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
De ha most nincs bírósági tárgyalás akkor, mit akarnak fognak velem csinálni??
2020. ápr. 30. 19:40
 7/33 anonim ***** válasza:

Ha olyan értesítést kaptál ami március 28. (kijárási korlátozás hatályba lépése előtti) előtti időpontra szólt, azt mulasztottad, arról kaphatsz rendbírságot.


Ha március 28.-tól mostanáig szóló időpontra szólt akkor nem mulasztottál, mert szüneteltek a bírósági eljárások, hétfőtől már csak Budapestre vonatkozik a kijárási korlátozás, így feltehetőleg vidéken a bírósági eljárások is folytatódnak hétfőtől. A bíróság dolga, hogy újra idézzen.


Ami viszont engem érdekel: ilyen eljárásban tanúnak idéznek? Mert az vicces lenne ha egy magánvád miatt saját költségemre haza kéne jönni pl. Ausztráliából vádlottként...

Ha tanúnak, akkor el tudsz számolni útiköltséget, szállást, ellátást, jár távolléti dij (ez jár szabadnapra is), ha magad foglalkoztatod, akkor óránként olyan 550 Ft.

[link]

2020. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem tanúkénk vádlottként, még a körözési listára is feltettek hogy elfogadó parancs van ellenem, és tegnap meg berontottak a rendorok a házunkba, legkozebb amikor jönnek tuti bevisznek, csak nem értem hogy hogy tehetik meg?? Még egy lopást se követtem semmit, és azért mert neten irkáltam pár dolgot, nem is az én telefonomrol hanem anyáról, de semmi hangizenett, semmi hívás, és ezzel az egésszel megvádolnak engem, csak néztem nagy szemekkel hogy a kb 13 éves diákomrol lévő kép és hogy közözés? Wat? Most nem 13 vagyok) nagykorú
2020. ápr. 30. 20:21
 9/33 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk:


Békítés személyes meghallgatásra idézett a bíróság amiatt, hogy a sértett magánvádas eljárást indított ellened becsületsértés miatt?


Vagy tök más a helyzet, zaklatás miatt tett feljelentést a sértett, a rendőrség zaklatással meggyanúsított, a rendőrségi része lefutott, majd megkaptad postán a vádiratot, és tárgyalásra nem mentél el?

2020. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

A lehető legrosszabb úton haladsz. ::((

Azzal hogy nem mentek el, elismerted hogy igaza van a hölgynek.

Megvert, van orvos és látlelet is.

Én azt javaslom hogy lépj velük kapcsolatba, mielőtt ok visznek el erőszakkal.

2020. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!