Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pest megyében ugye május...

Pest megyében ugye május 4-től sem kötelező a maszk a boltokban?

Figyelt kérdés

Indexen olvastam, hogy országosan kötelező, de közlöny én ilyet nem láttam.

Budapest és Pest megye kivételével kötelező, ahol enyhítenek. Budapestre és Pest megyére az eddigi rendeletek vonatkoznak és azokban nincs ilyen.

Budapesten önkormányzatilag kötelező, de Pest megyében nem. Nyilván a közlöny e megjelent az érvényes és nem az Index, csak nem tudom honnan szedték.



2020. máj. 2. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki köteles üzletben történő vásárlás és tömegközlekedési eszközökön való tartózkodás során a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni."


Magyar Közlöny 2020. évi 96. szám

2020. máj. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést fáradt vagyok már valóban újra olvasna nem kötelező a maszk viselése, kivéve ha az adott településen nincsen más rendelet érvénybe.
2020. máj. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
de igen mindenhol kötelező
2020. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Én sem tudom, hogy mi van. Pesten is úgy lett "kötelező", hogy nem büntetnek érte. Akkor hogy gondolják mégis? Pár hete azt mondta Orbán, hogy nem teheti kötelezővé, mert nem tud mindenkinek maszkot biztosítani. Hát én egy kisvárosban élek, a nyomi orvosi maszkon kívül, amit pár óráig viselhetsz, mást nem kapni. Én meg biztos nem fogok ezért se varrni, se minden nap venni és sálban sem szeretnék a 40 fokban közlekedni.

Tegye úgy kötelezővé, ha mindenkinek az országban el tud juttatni egy moshatót.

2020. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A maszk viselése Kormányrendeletben sosem volt előírva; az önkormányzatok kaptak felhatalmazást arra, hogy ilyet kérjenek.

Viszont szankció nem társulhat hozzá, ergo akkor sem tudnak mit csinálni, ha nincs rajtad maszk.

A "Pest megye" pedig ilyen szinten értelmezhetetlen, hiszen nem Pest megyei, hanem települési önkormányzatok vannak.

2020. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sálat, kendőt is lehet hordani, ha nincs maszk, vagy valamiért a maszk nem tetszik.
2020. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most a nagy muszlim fanok törvényesen is beöltözhetnek araboknak.
2020. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik elrontották a rendeletet a kapkodásban. Milyen meglepő ... Szóval ha azóta nem korrigálták, akkor Pest megyében minden marad az eredetiben.


A 168/2020. (IV. 30.) Kormányrendeletben tényleg a következők szerepelnek:


"1. § (1) E rendelet hatálya - Budapest főváros és Pest megye kivételével - Magyarország területére terjed ki."


"2. § (2) Mindenki köteles üzletben történő vásárlás és tömegközlekedési eszközökön való tartózkodás során a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni."


De van is egy cikk erről a bénázásról:

[link]

2020. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tele vannak bakikkal egyébként is. Orbán előbb azt mondta, az 500 fő feletti rendezvények nem megtarthatók. Estére korrigált, hogy az 500 fő alattiak sem.

Tartsál pont 500 főset! Arról nem beszéltek, hogy ne lehetne! :D

2020. máj. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!