Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan értitek meg az...

Ti hogyan értitek meg az emelt fizikát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan itt az érettségi.

Én fizikából emeltezek. Nektek akik érettségiztek, vagy érettségiztetek, hogyan tudtátok megérteni, illetve hozzákezdeni egy emelt fizika feladathoz? A számításos feladatokhoz az érettségiben.



2020. ápr. 27. 14:45
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A számításos fizikai feladatok tkp. mind szöveges feladatok.

1. Elolvasod, kialakul valami képed róla.

2. Leírod az ismert paramétereket! Pl. p_kezdeti = x Pa, p_végső = y Pa, T_kezdeti = 325 K, stb.

3. Leírod, hogy mi a kérdés! Pl. T_ végső = ? [K]

4. Elolvasod a feladatot még egyszer! Értelmezed. Kideríted, milyen összefüggések vannak.

5. Remélhetőleg minden egyenlethez megvan minden paraméter, kivéve, amit ki akarsz számolni. Ha más is hiányzik, akkor kell még lennie egy összefüggésnek, aminek az eredményét be kell ide illeszteni.

6. Felírod az összefüggéseket! Kiszámítod a szüksége, munkaközi részeredményeket.

7. Kiszámítod a végeredményt.

8. Ellenőrzés.

2020. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Sajnos nehezen tudom megérteni a nehezebb feladatokat, ezért kérdezem hogy nektek hogyan sikerült. Sok helyen olvastam, hogy "nem nehéz az emelt fizika, csak rá kell jönni, onnantól meg már nagyon egyszerű" stb.. Na és én is ezt szeretném. Hogy jól megértsem, és minél jobb eredményt érjek el.
2020. máj. 2. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!