Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az interneten nyílvánosan...

Ha az interneten nyílvánosan megalázott egy illető, feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Érek el valamit?

Készült velem egy riport pár hete, és elég obszcén kifejezéseket írt rám, pedig nem ismerem az illetőt. Átlagos ember vagyok. Megpróbált belőlem viccet űzni. Abszolút semmi extra riport volt, a helyi újság készítette, egy virágüzletben dolgozok, és egy fotót készítettek rólam a virágokkal, pár sor szöveggel. Ez a férfi meg elég durva megjegyzéseket tett rám. Nem értem miért. Nagyon bánt a dolog, nem tudok túl lépni rajta, sok ismerősöm látta és ők sem értik mi váltotta ezt ki belőle. Nem szeretném ezt annyiban hagyni. Ha feljelentést teszek, akkor abból lehet következménye számára? Nagyon megsértett és megalázott. Kértem az oldalt töröljék a cikket, de nem reagálnak.

Köszönöm előre is.

25/N


2020. máj. 2. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg tehetsz feljelentést rágalmazásért/becsületsértésért(nem tudom,mi történt pontosan),részletek itt:


[link]


Az illetőnek valami baja van(saját magával,nem veled),gondolom ráöntötte a mocskát az első útjába kerülőre.Tessék,talán segít túllépned rajta:


[link]

2020. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 3. 09:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam, tanulságos, de itt sajnos rosszindulatról van szó, és elindított vele egy lavinát, és többen is rajtam nevettek. Nem tudom túltenni magamat rajta, hogy egy vadidegen ember és másikkal szembe ilyen gusztustalanul viselkedjen következmények nélkül.
2020. máj. 3. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Simán feljelentheted, csak csinálj képernyő képeket, az időpontokat is írd fel

Nem tudom, miket írt de a becsületsértés biztosan megáll.

2020. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!