Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha aranynak látszo sárgaréz...

Ha aranynak látszo sárgaréz gyurut ságaréz gyurunek nevezve árulok abbol lehet jogi gondom? Arra gondolok, hogy ha a vevő valakit átver s továbbadja neki aranygyurunek nevezve s a rendörségen elmondja hogy ő meg tőlem vette.

Figyelt kérdés
2020. máj. 6. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen megfizeted az adot utána és a számlán szerepel, hogy réz akkor semmi gondod nem lehet.
2020. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A számlán szerepel, hogy "sárgaréz gyűrű" És ennyi.
2020. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ööö, nem. Te eladtál valamit, hogy ő aztán mit csinál vele ahhoz neked semmi közöd és értelemszerűen felelősséggel sem tartozol a tetteiért.


Természetesen emiatt egyáltalán nem perelhet de ha gondolod akkor írd rá az adásvételire (nyugta vagy valami), hogy sárgaréz. Ha neten hirdetted akkor a hirdetéseket úgyis vissza lehet keresni.

2020. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját vevődnek úgy adod el hogy azon szerepel réz gyűrű akkor ahogy fent írták nem. Egyébként annyi a felelősséged mint annak aki baltát árul és azzal favágás helyett a szomszédját vágja kupán. Ettől ha a baltát úgy adod el a vevődnek hogy tudod bűncselekményt akar elkövetni vele ("adj már egy baltát agyonverem a haragosom") akkor lehet, mert bűncselekményhez biztosítottál feltételeket (bűnsegéd, v. ha továbbpasszintásból anyagi hasznos van akkor meg bűnrészes).
2020. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a te általad legálisan eladott termékkel más mit csinál az már csak az ő dolguk. A praktikert sem vonhatják felelősségre mert valaki az ott vásárolt baltával okozott másnak sérülést.
2020. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha saját használt cuccom akkor évente 600 000 Ft-ig számla és mindennemű papirozás nélkul adomentesen eladhatom legálisan. ezekszerint ha felmerult bennem ez, akkor érdemes lenne jogi védelmi okokbol mégiscsak lepapirozni? mert oké, ha én szoban elmondom neki, hogy réz, de mi van ha azért hogy magát mentse azt mondja a rendörségen, hogy én azt mondtam neki, hogy arany? akkor gyanusitottként indul a "pályafutásom" ami kétesélyes, de ha nem ir biroságra kellhet mászkálni amihez meg ugye nincs kedvem? vagy ez hogy megy pontosan?
2020. máj. 6. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nem tudsz egy olyan papírt írni amiben az van, hogy hely idő jelen lévő személyek, 1db SÁRGARÉZ gyűrű átadásra került X forint ellenértékben.

Aláírás dátum.

2020. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
én se szoktam elhinni hulyeségeket
2020. máj. 6. 14:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező minden bizonnyal ööö... szellemi kihívásokkal küzd. Leírtuk négyen-öten, hogy mit kell tenni de csak okoskodik még egy keveset.
2020. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
társalgok. ha neked ez gond, mit keresel itt?
2020. máj. 6. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!