Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag van lehetőség arra,...

Jogilag van lehetőség arra, hogy valaki kibérel egy lakást majd másnak továbbadja bérbe?

Figyelt kérdés

Nem nyerészkedni szeretnék, csak azt szeretném megoldani hogy én dönthessek, ki költözik be. Tehát kivenném a lakást a főbérlőtől, én meg továbbadnám bérbe másoknak, természetesen a főbérlő beleegyezésével (ha beleegyezik). Egyszer ígéretet kaptunk tőle hogy legközelebb minket is megkérdez mielőtt kiválasztja milyen embereket hoz ide, mert a mostaniak bár mindig fizetnek neki, de már ő szégyelli magát miattuk annyi bajt okoztak nekünk. Viszont kitenni nem akarja őket mert az előző lakókkal bár nem volt gond, nem fizettek rendesen és bukott rajtuk. A mostaniak viszont valszeg jövőre elmennek innen.

Mi is tervezzük régóta hogy költözünk csak nem találtuk még meg a megfelelő házat.

Addig is viszont ha van mód rá, érdekelne ez a lehetőség. Képes vagyok plusz egyhavi bérleti díjat is kifizetni neki egyszeri bónusznak, csak ne ez legyen mint most hogy azért mert fizetőképesek, el van nekik nézve minden.

És ha hasonló helyzet állna elő (mert sajnos mindig egyre rosszabb albérlőket hozott ide) akkor én kirakhassam őket és inkább még fizetem neki 1-2 hónapig a díjat amíg találok új lakót.


2020. máj. 7. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell ehhez semmi jog! Csak a tulaj beleegyezése.

De az nem lesz könnyű! Miért mondana le a különbségről?? Ha közvetlenül ő adja ki...

2020. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Jogilag semmi akadálya, ha ezt így szerződésbe foglalod egy lakástulajjal. Bár a tulaj részéről semmi értelme nem lenne, szóval aligha fogsz ilyet találni.
2020. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a tulajjal beszéld meg, és a szerződésben erre térjetek ki.

Szóval kiveszed az egész lakást, és te megmondod neki, hogy keresni fogsz magad mellé másokat, akik neked fizetnek majd.


A tulajnak ez annyiból könnyebbség is lehet, hogy csak egyetlen emberrel kell egyezkednie, ill. rossz esetben vitatkoznia. Ha más kár csinál, azt is rajtad fogja leverni.

AZ is könnyebbség a tulajnak, hogy neki folyamatosan befolyik a teljes bérleti díj, mintha mindig lenne elég albérlő a lakásban. Ha néha 2-3 hónapig nincs, azt te fogod elkárolni.

Én 25 évvel ezelőtt voltam Bp-en egyetemista, akkor konkrétan hallottam olyat, hogy valaki így vette ki a lakást. Bizonyára most is előfordul ilyen.

2020. máj. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos egy adott összeget akar a lakásért, mint bérleti díjat. Ha te vállalod hogy kifizeted úgy hogy te keresel magad mellé olyanokat akik veled együtt laknak - akkor a tulajnak tök mindegy lesz, inkább könnyebbség.

A tulajjal beszéd meg, hogy te leszel aki az egész bérleti díjat fizeted - ő meg hagyja rád hogy ezt egyedül fizeted vagy találtál magad mellé másokat, akikkel meg tudod osztani. De ennek kockázata, hogy akkor is fizetned kell a teljes összeget egyedül, ha nem találsz bérlő társat.

Amit előttem írtak példát egyetemistákkal, ott ez szokott történni. Valaki kiveszi a lakást, vállalja hogy fizeti az egészet és ha még 2 embert talál maga mellé akkor 3 felé oszlik meg, ha csak 1-t, akkor feleződik a díj közöttük. Ha meg 8-an akarnak együtt szorongani, akkor nyolcfelé osztják és keveset fizetnek.

2020. máj. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
vagyis te lennél a főbérlő, a tulaj eddig sem volt az
2020. máj. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen van lehetőség rá, ez az albérlet :) Persze ma minden kiadott lakást albérletnek hívunk, csak hibásan. Ugyanis a legtöbb esetben a tulajtól bérlik a lakást. Itt van a tulaj, és a bérlő. Viszont ha a tulaj belegyezik, a bérlő is kiadhatja a lakást (vagy csak egy szobát), ekkor lesz ő a főbérlő, és akinek kiadja az albérlő. A leggyakoribb példája (bár külön írásos albérleti szerződés nélkül), amikor egyetemisták közösen vesznek ki egy bérletet, közösen fizetik, de csak egyikük nevére szól a bérleti szerződés. A többiek ilyenkor gyakorlatilag albérlők.
2020. máj. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenképp számításba veszem, ügyvéddel is fogok beszélni, ha aktuális lesz. Egyébként olyan is volt hogy 1 évig nem volt bérlője, külföldön él évek óta, lehet hogy meg tudnánk egyezni.
2020. máj. 9. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!