Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha volt párom olyanokat...

Ha volt párom olyanokat terjeszt rólam ami nem igaz és emiatt a munkám is veszélybe került tehetek e bármit ellene?

Figyelt kérdés

Egy cégnél dolgoztam vele, őt kirúgták, mert adatokat mentett le és cégen kívül adott el dolgokat. Ugyanilyen céghez ment el, ahol először is úgy kezdődött, hogy a mostani kollégájával felhívták az ügyfeleimet, hogy engem kirúgtak a cégtől.

Ezt folytatta azzal, hogyha az az ügyfelet megkerestem akit ő is, azt mondta, hogy ellenem perek vannak és szóba se álljanak velem.

Ezenkívül magánéletben is mondott pár szépet rólam és rágalmazott, de azzal nem szeretnék foglalkozni.

Plusz kiderült, hogy anno odament a főnökömhöz, hogy rúgjanak ki, mert pszichésen beteg vagyok.

Nagyon hosszú a sor, és unom. Viszont úgy olvastam, hogy ezt csak magánindítvánnyal lehetne elintézni és kérheti, hogy mediáció keretein belül oldjuk meg. De nem szeretnék vele se találkozni, se beszélni, mert hányok tőle. Tudom csúnya dolog ilyet mondani azok után, hogy valaha szerettem, de nem bírom már. Mindennap fáj a gyomrom tőle, idegesen kelek, kezd rámenni az egészségem.

Tudom, hogy nagyívben kellene rá tennem, csak mikor a megélhetésem látja kárát ebben, akkor nagyon nehéz.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Minden tapasztalatot szívesen olvasok. Előre is köszönöm!!!



2020. máj. 13. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feljelentheted becsületsértésért, hitelrombolásért vagy valami ilyesmi címszóval.Persze ha tudod bizonyítani, hogy az állításaid valóban igazak.Bemész a rendőrségre és elmondod amit ide leírtál.Biztos megmondják mire van a lehetőséged és hogy mivel mit érhetsz el.
2020. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rémhírterjesztésért fel kell jelenteni rendőrségen. Ma ezt komolyan veszik
2020. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz ellene, ez Btk. szerinti rágalmazás vétség, annak is a minősített esete (aljas indok, jelentős érdeksérelem).


Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


Amit tudnod kell, hogy ez közvádra nem üldözendő, azaz a rendőrségnek, ügyészségnek az eljárásban semmilyen szerepe sem lesz*, közvetlenül a bíróságon tehetsz csak feljelentést a bizonyítékokkal, magánindítvánnyal. (Ha rendőrségen teszel feljelentést, akkor a nyomozást lezárják azzal, hogy ebben nem illetékesek, közben kifutsz az időből.)

*a bíróság utasíthatná nyomozati cselekmény elvégzésére a rendőrséget, ügyészség átvehetné tőled a vádat, de ez nem szokott előfordulni)


A bizonyítékokat neked kell összegyűjtenéd, a legjobb ha összeállítasz egy kérdéssort, és arra kéred azon érintett ismerőseidet - akiknek segítségében bízol -, hogy ezen kérdéseket sorra megválaszolják, magánokiratba** foglaltan.

**Készítője papírra végig kézzel írja és aláírja; papírra nyomtatott szöveget készítője aláírja, két tanú igazolja, hogy előttük lett aláírva; fokozott biztonságú vagy minősített elektronikus aláírással aláírj a készítő pl. PDF fájlt.


"A magánvádra üldözendő bűncselekmények:

...

• rágalmazás

..."


"A feljelentést a bíróságon kell írásban vagy szóban

megtenni.


MI AZ A MAGÁNINDÍTVÁNY?

A feljelentéssel egyidejűleg a sértettnek a magánindítványát is elő kell

terjesztenie. A magánindítvány a sértett azon nyilatkozata, melyben az elkövető

büntetőjogi felelősségre vonását kéri.

A magánindítványt attól a naptól számított harminc napon belül kell

előterjeszteni, amelyen a magánindítványra jogosult a bűncselekmény

elkövetőjének kilétéről tudomást szerzett


HOGYAN ZAJLIK BIZONYÍTÁSI ELJÁRÁS?

Ezen bűncselekmények esetén a sértett (magánvádló) képviseli a vádat, így őt

terheli a terhelt bűnösségének bizonyítása. Ez azt jelenti, hogy a magánvádlónak

minden eljárási cselekménynél jelen kell lennie, minden bizonyítékot neki kell

szolgáltatnia, amely alkalmas arra, hogy a bíróság kétséget kizáróan dönteni tudjon a

terhelt bűnösségéről.

Amennyiben a magánvádló bármely eljárási cselekményen nem jelenik meg, és magát

előzetesen, alapos okkal, haladéktalanul nem menti ki, a bíróság az eljárást

megszüntetni. "

[link]

2020. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mediáció nem kötelező

Ügyvédet keress, hogy mi ezekből az, ami perelhető.

Nem lesz egyszerű, mert tanúk kellenek, és az is, hogy bemutassa, ebből milyen látod származik.

Én bújtam már el ilyen rágalmazási ügyet, ezek miatt.

2020. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!