Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klón termék létrehozása nem...

Klón termék létrehozása nem ütközik semmi jogi akadályba?

Figyelt kérdés

Kicsit félretévesztő lehet a kérdés. Szóval vázolom a helyzetet.


Webfejlesztőként dolgozom egy cégnél. A cég egyik tulaja kitalálta, hogy elindít egy terméket.

Viszont a termék nem az ő fejéből pattant ki. Külföldön is létezik már többfajta ilyen és Magyarországon is.


Én nem ezen a részlegen dolgozom, így csak hallottam az ötletet, illetve láttam a végterméket.


Természetesen weboldal, marketing is kellett hozzá.

A termék kész, értékesítik is.


Mennyire ütközik jogszabályokba, ha én ugyanolyan terméket kezdek árulni vállalkozóként?


Titoktartásimban csak üzleti titkokra vontakozik egy 2 éves elévülési idő. Viszont természetesen nem használnám a cég semmilyen megoldását a saját termékemhez.


2020. máj. 13. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez vmi fizikai termék v szoftver?
2020. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fizikai termék, amit minden esetben a megrendelő igényeire(szöveg) szabnak.
2020. máj. 13. 22:21
 3/4 Rasd válasza:

Hát, nyílván függ attól hogy a termék szabadalmaztatva van-e Magyarországon.

Lehet a külföldi országban van, de ha Magyarországon nincs akkor szerintem itthon jogi problémába nem ütközhet, csak ha el szeretné adni abban az országban ahol már szabadalmaztatva van, ott nem fogja tudni.

Ha ez egy Franchise alapú dolog, akkor esetleg licenc fejében bárki bárhol árulhatja.

De az hogy pólóra ráír egy nevet, vagy bármi mást, azt még csak szabadalmaztatni se lehet, szóval, ez bonyolult, de biztos ért hozzá aki forgalomba helyez ilyet. Vagy ha nem akkor szépen megüti majd a bokáját.

2020. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A pólós példádhoz hasonló.

Gyakorlatilag egy kép és pár szöveg teszi egyedivé az adott terméket, amit a megrendelő ad meg.

Szabadalmaztatva tudtommal nincs és szerintem nem is tudnák.

2020. máj. 14. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!