Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudunk tenni, ha egy...

Mit tudunk tenni, ha egy kölcsönbe adott autót nem szolgáltatnak vissza a jogos tulajdonosának?

Figyelt kérdés
Adott a nagymamám, akinek egy saját tulajdonú gépjárműve van. Egy évvel ezelőtt egy költözés erejéig (kb. 2 hétre) kölcsönkérte az autót a nagynéném férje tőle, nagymamám pedig mindenféle papírozás nélkül odaadta nekik erre az időre. Viszont a kocsit azóta sem hozták vissza neki. Mindig húzzák az időt, hogy most épp mire kell nekik az autó, de számomra már nyilvánvalóvá vált, hogy sosem akarták visszaszolgáltatni valójában, arra várnak, hogy nagymamám meghaljon és akkor nagynéném örökli a kocsit (1/3 arányban, mert van még 2 testvére). Állítólag a kötelező felelősségbiztosítást meg a műszakit megcsinálták neki az elmúlt egy évben. Viszont mamám többször próbálta tőlük visszakérni (telefonhívások során), például ma is és mindig azt az ígéretet adták, hogy persze, persze, amint lehet, visszahozzák. A kérdés az lenne, milyen jogi úton tudná nagymamám visszaszerezni tőlük a kocsiját?

2020. máj. 16. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fogja a tartalékkulcsot, beleül és hazamegy.
2020. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gondoltunk rá, csak épp nem tudjuk, hova költöztek pontosan, mivel nem mondták meg az új címüket. Albérletbe mentek, ennyit tudunk.
2020. máj. 16. 13:42
 3/14 LazyJones ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de szerintem itt egy feljelentés megoldást jelenthet. Ha nincs papírja a "kölcsönvevőnek" arról, hogy ő használhatja a járművet a tulajdonos tudásával és beleegyezésével, úgy hivatalosan jogtalanul van nála a kocsi, és még csak ráutaló magatartásra se lehet hivatkozni, elvégre feljelentés történt arról, hogy a tulajdonos igényt tartana a kocsira.
2020. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kell nekik, hogy ha nem hozzák vissza másnapra a kocsit, akkor feljelentést tesztek a rendőrségnél, hogy ellopták a kocsit. Ha nem hozzák vissza ennek ellenére sem, akkor rájuk kell küldeni a rendőröket.
2020. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek mondják, tulajdon elleni vétség megállna a jog előtt is!


Nem tudom hogy érdemes -e fenyegetőzni hogy ha nem hozzák vissza stb...szerintem nincs értelme, ha eddig nem hozták ezután sem fogják, bérleti díjat stb nem fizettek, nem tudjátok hol lakik stb...

Feljelentés után körözni kezdik a járművet és jó eséllyel hamarosan el is kapják vele.

2020. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szánjatok rá egy kis pénzt és ügyvéddel írassatok nekik felszólítást, határidő is legyen benne. Ebből látni fogják, hogy nem üres fenyegetés.
2020. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek be a gépjármű ellopását, majd mondjátok el a nagynéniék ismert adatait, a rendőrök ebből meg tudják találni őket, s lefoglalják a kocsit, ha a körözés hatására még ez nem történt meg.
2020. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi idő elteltével hanyagolni lehet a "jó lenne ha visszakapnám" vagy a "namost tényleg utoljára szólok" jellegű megmozdulásokat. Úgy tűnik, ez csak céltalan időpocsékolás.

Nem ismerem az ügyvédi felszólítás jogi hátterét, de bizonyára hosszadalmas, továbbá anyagi kiadásokat is jelenthet.

Legegyszerűbb, beballagni a rendőrségre, és elmondani a pontos körülményeket.



(nem vagyok jogász, de a korábban említett "ismeretlen elkövető" illetve az "ellopták" kifejezések -jelen esetben- nem helytállóak)

2020. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 EagleHUN ***** válasza:
Mondjuk jó kérdés mi van ha hamisítanak egy szerződést és amikor a rendőr kéri azt felmutatják. Gyakorlatilag utána már csak pereléssel visszaszerezhető, mert csak ott fog kiderülni hogy hamis...
2020. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Sajnos nagymamám eléggé ramaty állapotban van és nem szeretne kimozdulni a házból (vírus miatt sem) és eljönni velem a rendőrségre. Időközben írt nekem a nagynéném, hogy ők átíratták az autót őrá, ő meg odaadta a fiának (unokatestvéremnek) használatra. Állítólag nagymamám azt mondta neki telefonba, hogy nyugodtan aláírhatja helyette ezt az átíratási dokumentumot. Kérdem én, lehet ilyet egyáltalán? Hogy a tulajdonos jelenléte nélkül átíratnak egy autót családon belül?
2020. máj. 29. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!