Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Normális e az, ha egy tanár...

Normális e az, ha egy tanár az egész osztálycsoportba leírja, hogy kinek hányas lett az érettségije? Ez nem minősül személyiségi jogsértésnek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 17:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén? Örülne a lakosság 87%-a ekkora kaliberű gondjai lennének.

Elméletben igen, gyakorlatilag meg nem mindegy? 4 éve ismered őket és vica versa, többet úgy se látod egyiket sem.

2020. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én pl nem akarnám hogy mások lássák az eredményeim.
2020. máj. 19. 18:10
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem érettségi hanem a havi osztályzatokat éppen most tettem be az osztálycsoportba az egyik osztályomnál. Mélyen bocsi, de most nem tudok mindenkinek személyre szóló táblázatot készíteni és úgy jelezni a jegyeit, egyszerre 7 osztálynál.

Amúgy előző nap egy dolgozatnál pont én hittem azt hogy zavarná őket ha bedobnám a jegyeket a közös beszélgetésbe, mégis mind ott akarta hallani és nem privátban. Ezen hogy igazodjon ki egy tanár?

2020. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Az évközi jegyek törvény alapján nyilvánosak az osztályon belül, az érettségi vizsga meg egyébként nyilvános, a szóbelire is be lehet menni vendégnek, és az eredményhirdetés is nyilvános. Az más kérdés, hogy osztályzat csak akkor lesz, ha az elnök nem emel kifogást, addig csak javaslat van. Ha nem írná le, akkor meg azon sírnál, hogy miért kell a megtekintésig várnod, hogy megtudd az eredményt, mert az lenne a hivatalos megoldás.

Szóval nem, nem sért személyiségi jogokat, sőt szívességet tett nektek.

2020. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Elméletileg annak minősül, gyakorlatilag aki ebbe beleköt, az ahhoz is túl hülye, hogy érettségije legyen.
2020. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
30%
Na ugyanez van nálunk is. Sztem senkinek semmi köze, hogy hányas lett az érettségi, főleg az osztalytarsaimnak.Ez személyijogsertes, jogom van ahhoz, hogy azt mondjam, hogy nem szeretném, hogy mások is tudják.
2020. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Hát srácok, akkor tanulni kellett volna és nem égne a pofátok:)
2020. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
78%
Én is most érettségiztem, de a tanáraim semmi jelet nem adnak. Valószínűleg 28-ig meg sem tudom az eredményeim, tehát kicsit irigyellek ezért:)))
2020. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én már 16-ban érettségiztem, csak olvastam ilyet
2020. máj. 20. 18:14
 10/21 anonim válasza:
68%
Nyugodtan lelehet pontozni, attól még, hogy nem szeretném ,hogy lássák az eredményeim nem azt jelenti, hogy nem tanultam semmit, ellenben nagyon sokat keszültem. Azonban úgy gondolom, hogy akinek nem sikerült annyira jól, annak kellemetlen!
2020. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!