Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be kell fizetnem ezután a...

Be kell fizetnem ezután a póthagyatéki árát?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden:


Anyukám meghalt 2016-ban. Utána rendben lezárult a hagyatéki, nem volt semmi probléma.


Tavaly meghalt a nagypapám, anyukám apukája. Anyukámnak van két testvére, nekem egy, így 4-en voltunk örökösök a papa után.


A nagypapám hagyatéki tárgyalásán 3-an lemondtunk az általunk örökölt földrészekről a negyedik örökös javára.


Most kaptam én is, a testvérem is levelet az édesanyám hagyatékát intéző közjegyzőtől, hogy póthagyatéki volt, és kell fizetnünk 11.300 ft-ot, és a jogerőre emelkedés után ezt a földrészt bejegyzik a nevünkre.


Most fizetnünk kell komolyan egy olyan földrész után, amiről már egy másik közjegyző előtt lemondtunk? Ez mégis hogy? Anyukám holtan örökölt? A közjegyzők nem beszélnek egymással?


Tudom, felhívom őket, de hétfőig megőrülök.



2020. máj. 22. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek nem nagyon van értelme; itt szerintem valami más történhetett. Hogyan örökölné meg anyukád azt, amit más megörökölt mástól, pláne úgy, hogy már nem él...?

Vegyétek fel a kapcsolatot a közjegyzővel, és tisztázzátok a dolgot.

2020. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy alakult a dolog?
2020. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!