Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol található hatályos önkormá...

Hol található hatályos önkormányzati rendelet?

Figyelt kérdés

Adott egy önkormányzat, amelynek a honlapján van egy nemrégen hozott rendelet. Egy ügyintézőtől szintén ezt a szöveget kaptam meg e-mailban.

Viszont ha az njt.hu oldalon rákeresek erre a rendeletre, ott ugyanazzal a dátummal ugyanazzal a címmel van meg a rendelet, viszont egy másik szövegezés.


Megnéztem az önkormányzat honlapján az előterjesztéseket. Tényleg úgy terjesztették elő a rendeletet, ahogyan az njt-n fenn van. Viszont az önkormányzat szerint nem az az érvényes, hanem az, amit ők adtak.


Honnan lehet megtudni egy hatályos önkormányzati rendelet igazi, valóságos, szövegét?


2020. máj. 23. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az njt-n lévőt tekinteném ebben az esetben hivatalosnak, bármi is az önkormányzat álláspontja. Az njt-n megjelenő jogszabályok az érvényesek mégpedig azzal a szövegezéssel, ami ott megjelenik. És ha ez alapján jársz el, akkor nem lehet belőle gondod. Ha mégis, akkor hivatkozhatsz arra, hogy a hivatalos, állam által működtetett jogszabálytárban így jelent meg a rendelet.
2020. máj. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackSword ***** válasza:
21%
njt.hu fent a második
2020. máj. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/2 ez mit jelent?

A helyesség tekintetében ezt csak másodiknak tekinted? Tehát az Önkormányzat által közölt lehet a helyes

vagy

A njt.hu, ami fent a második helyen szerepel, az a hatályos

???

2020. máj. 23. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy értette, hogy az njt.hu-n a fenti kategóriák között a sorban a második az önkorm.-i rendeletek tára :D

Picit félreértette a kérdést

2020. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BlackSword ***** válasza:
nem, csak telóról írtam, és arra utaltam, hogy a fenti vízszintes menüben a második. az a hivatalos, amit ott látsz, mivel az államigazgatás ia azt használja
2020. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!