Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentést tennék a...

Van3 kérdése:

Ha feljelentést tennék a munkaadóm ellen, jogilag mennyire lenne helytálló a felvetésem?

Figyelt kérdés

Múlt héten elbocsájtottak a cégtől, ahol dolgozom. Az indokot elfogadom (nem tud munkát adni), számítottam is rá, hogy ez fog történni ezért kerestem mást, tehát amikor lejár majd a felmondási időm, egyből kezdhetek új helyen. Szóval a felmondásuk indokával nincs bajom. Viszont a közlési mód, az felvetett bennem pár kérdést. Úgy gondolom sérült a személyiségi jogom és az emberi méltóságom is.

A történet röviden:

Péntek délután gyűlés volt az üzemben, a hogy közel 30 ember el lesz küldve, még a nap folyamán és hogy ezeket az embereket majd egyesével hívják az irodába. (- Szerintem ez nem így kéne, hogy működjön). Ahogy az első emberért jött a műszakvezető, már az egész sor azt beszélte, hogy ő is és ahogy mentek ki sorra az emberek, úgy vált az összes munkás számára nyilvánvalóvá, hogy ki az a 30 ember. Én is sorra kerültem, csörgött a telefonom, a főnök hívott, hogy menjek az irodába. Ahogy elindultam a sorról kifelé, már ment a sugdolózódás, hogy ő is.. Az irodában, az egész nem tartott tovább 2 percnél, visszaküldtek dolgozni.

A történethez hozzátartozik, hogy én eléggé szorongó típus vagyok.. A hétvégém abból állt, hogy azon filóztam, hogy bemenjek-e hétfőn dolgozni a maradék időre vagy találjak ki valamit? Végül arra jutottam, hogy bemegyek ma, hisz úgy se tudja senki, túlreagálom..Ma reggel az első mondat ami a munkahelyemen fogadott a " ma mi van, téged is kirúgtak volt?" Felültem a biciklimre és hazatekertem.

Úgy gondolom a munkáltató teret adott a pletykának azzal, hogy gyűlésen jelentette be a kirúgásokat, nem volt kellően védve a személyiségi jogom, mivel az én döntésem, hogy elmondom-e bárkinek, hogy kirúgtak és a maradék 2 hétre a munkahely légkör is elviselhetetlen lett számomra ezáltal. Rosszul, gondolom, hogy ezt az egészet diszkrétebben kellett volna intézni a munkáltató részéről?



2020. máj. 25. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A szorongásod sajnos nem szolgáltat jogi alapot semmire!


Csoportos létszámleépítés, egy munkáltatónak nincs kötelezettsége, hogy munkaügyi helyzeteket "diszkréten" kezeljen.

2020. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra valóban nincs kötelezettsége. Na de mi van a személyiségi jogaimmal? Ezek szerint közhírré tétetik alapon mindenkinek köze van hozzá, hogy kik az érintettek?
2020. máj. 25. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ismétlem: csoportos leépítés.

Ha úgyis megszűnik a munkaviszonyod, nem mindegy, hogy most tudják meg, vagy két hét múlva...? UGyan már!

Felnőtt ember vagy, ne viselkedj óvodásan.

A munkaviszony léte/nemléte nem tartozik hozzá a személyiségi jogaidhoz.

2020. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegy. Mert nem mindegy milyen légkörben kell azt a 2 hetet töltenem.. :).. ha rajtam múlt volna, az utolsó nap kiderül.. de így, hogy az utolsó takarító nő is a névsort fújja és úgy néznek az emberre, mint a leprásra, így elég bosszantó. Az egy dolog, hoyg csoportos leépítés.. oké, jelentse be hogy lesz ilyen.. de utána meg lehetett volna oldani, az egészet úgy, hogy ne legyen alap a pletykára arra a 2 hétre..
2020. máj. 25. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Ismétlem: a munkahely nem kisdedóvó, egyéni paranoiákkal nem foglalkozhatnak!
2020. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nem paranoia..Vannak jogaim amik most sérültek, gondolom, te szakképzett jogász vagy, hogy ennyire biztos vagy az igazadba.. egyébként a stílusod magával ragadó, egy pillanatra elgondolkodtam, hogy az egyik főnököm lehetsz esetleg
2020. máj. 25. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor tegyél feljelentést!

Aztán picsogjál a sarokban, ha körberöhögnek a munkaügyi bíróságon... :-D

2020. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!