Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Helytálló információ az, hogy...

Helytálló információ az, hogy egy kiskorút (akár engem) ért,32-35 éve történt - több szemtanúval igazolható - emberölésre való felbujtás nem évül el?

Figyelt kérdés
Ha velem történt volna, milyen jogorvoslati lehetőségeim lennének vajon?
2014. okt. 18. 01:58
 1/5 anonim válasza:

Már semmilyen, 32-35 év után????

Hülye vagy ilyenkor?

2014. okt. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi bajod van, ember?
2014. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felbújtás nincs amìg nincs gyilkosság. A támadás aktìv tett. A verbális "kèrès" önmagában semmi.
2014. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapesetben az elévülési idő az adott bűncselekményre kiszabható büntetés felső határa. A 80-as években ez biztosan nem volt 32-35 év.

Azóta a büntetőjog is változott. Alapvető, hogy a bűncselekmény elkövetésekor érvényben lévő törvényt kell alkalmazni, kivéve azt, ha a jelenlegi kedvezőbb.

A kettő így együtt, de egyenként is kizárja a jogorvoslati lehetőséget.

Ez ide nem is illő, mert nem ért joghátrány téged. Ha elkövetted volna, akkor sem érintene ez, mert mindenki maga felel a tetteiért. Ha a felbujtásnak enged a gyilkos, ha maga magától öl, a cselekményért neki kell fellelnie.

2014. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szüleimmel beszéltem a mai napon és kiderült, hogy az illetőt akkoriban feljelentették és elítélték, csak én nem tudtam róla, nem akartak terhelni vele. Így már én is elégedett vagyok. Köszönöm a választ!
2014. okt. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!