Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan büntetnétek a vallásgya...

Hogyan büntetnétek a vallásgyalázást amennyiben törvényalkotók lennétek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 15:20
A kérdező szavazást indított:
Sehogy,legyen teljes szólásszabadság
Pénzbütetéssel
Közmunka
Börtön
Egyéb
32 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
sehogy, nem érdekelnek a paraszt hiedelmek és hagyományok
2020. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy, miért kéne büntetni külön?


Ha a vallásgyalázás módja nem fed le semmilyen alapjáraton büntetendő cselekedetet, akkor miért kéne büntetni?

2020. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Pénzbüntetéssel. Hozzátéve, hogy alaposan le kellene fektetni a szabályokat, hogy mi minősül annak. Nem lenne jó, ha ez egy eszköz lenne feljelentgetésekhez, politikai csatározásokhoz. És persze következetesnek kellene lenni, azaz minden vallással szembeni gyalázkodást büntetni kellene. Igen, akkor is, ha az iszlámot gyalázzák, mert ugye azt várjuk el, amit magunk is megteszünk. Azért megjegyzem, hogy szegényebb lenne a világ, ha például a (nem bántó) humort is büntetnék...
2020. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Én a teljes szólásszabadság híve vagyok. Vallás, faj, bőrszín, szexuális hovatartozás szabadon bírálható kell legyen. De sajnos itt is moderálják, ha homokosokról, cigányokról, zsidókról mond negatívumot az ember.
2020. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb definiálni kellene, hogy mit is tekintünk pontosan vallásgyalázásnak. Szerintem az ateizmus terjedése elleni harc is az, ahogy a repülő spagettiszörnyes vallás elbagatellizálása is; pedig ezeket gyakran megteszik, rengeteg olyan ember is, akik a vallások védelmében emelnek szót.
2020. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!