Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok ateista miért nagy vallásg...

Sok ateista miért nagy vallásgyalázó meg vallásgyűlölő? Akár ezen az oldalon is.

Figyelt kérdés

Tipikus "érveik"...

1. merthogy a vallás a tudomány ellentétje, lásd Mózes első könyve vs. Darwin... (pedig számtalanszor el lett magyarázva, hogy a Teremtéstörténet nem tudományos okirat, nem is az a célja... ezt még a hívők közül is pár fanatikust leszámítva belátják...)


2. merthogy a vallás miatt van az összes háború... (szerintem meg érdekek meg pénz miatt vannak háborúk, a vallás csak egy igen jó ürügy... sőt, a keresztyénség legalábbis épp egy szeretetre, és nem háborúra épülő vallás elvileg...)



stb..


én hívő vagyok, de rágalmazásnak érzem, hiszem épp azért mert hívő vagyok inkább próbálok segíteni az embereken, és szeretettel és megbocsátással élni... és nem akarom, hogy egy bigott vagy erőszakos ember jusson az emberek eszébe, ha azt mondom hogy hiszek Istenben... Egyébként református keresztyén vagyok...


2013. jún. 27. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Ez így szerintem butaság. Az ateisták többsége kifejezetten szelíd, még a vallásosak többségéhez képest is.


Azért azt se felejtsd el, hogy ide általában nem a szelídek írnak! Egyik oldalról sem. Akik hiába vannak kevesen, a hangjuk az nagy!


De ateistából ilyen nincsen túl sok.

2013. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, hadd reagáljak egy kérdéssel:


A sok vallásos, pláne keresztények, akiknek a vallásuk alapja a szeretet, és a megértés, miért kívánja pokolra az ateistákat? Miért nem a megértést, és a józanságot választják? Miért akarnak sokszor akár erőszakkal is téríteni?


na, megtalálod a választ, ha erre válaszolsz. De igazából magad is válaszoltál - magad is mosod a vallást, hogy igaz, a nevében gyilkoltak le milliókat, de ez csak egy ürügy volt. Tehát kapásból megvan, hogy a te oldalad tiszta, bezzeg a másik... Pedig te, magad szerint nem is vagy részrehajló. Akkor hogyan is van ez? :)

2013. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%
Nincs életük, nincs ami kitöltené az ŰRT az ő szívükben.
2013. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg vallás van, te érdekes módon egyet ragadsz ki a sok közül.

Vajon miért?

2013. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Én ateistaként nem gyűlölöm és nem is gyalázom a vallást, csak egyszerűen megvetem.

És igenis nagyon sok káros hatása van a vallásnak, mert megvezet sok hiszékeny és gyenge jellemű embert, akiknek támaszra van szüksége.

Nekem a hittel nincs semmi bajom, a vallás(ok) és az egyház már más tészta.

2013. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Ez így történik: [link]
2013. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sincsen bajom a hittel (bár kissé önbecsapásnak tartom), de a vallás bár kulturális szempontból igen jelentős, akkor is engeteg bajt zúdított már a világra, emberekre.
2013. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert mindenki a saját legrosszabb tulajdonságait utálja legjobban a másikban. Az idejáró ateisták simán elmehetnének fundamentalista vallásosonak emberi tulajdonságaik alapján.
2013. jún. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Mindegyik?

Valahogy úgy érzem, hogy a túlzott általánosítás hibájába estél.

2013. jún. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

A gyűlölködés a feszültséglevezetés egy módja, ezért a legtöbb ember gyűlöl valamit. Némelyek a vallást. Moldova írt az egyik szatírájában erről: volt egy nép, akik mind fogatlanok voltak. Mivel nekik is szükségük volt valakire, akit gyűlölhetnek, a nép vezetői elhintették közöttük, hogy a fogorvosok (akik köztük nem éltek) gonoszok és szörnyűek, és ők a közellenség... Ez a nép pedig rá is kapott a dologra, mind gyűlölni kezdték a fogorvosokat. Amelyekről azt se tudták, hogy mi fán teremnek.

Így működik a gyűlölet. Mindenki megmagyarázza valahogy azt, hogy miért gyűlöli azt, amit épp gyűlöl, de a fő ok általában az, hogy gyűlölni "kell" valamit. Akár a vallást, akár egy etnikumot, akár a kertedben kinövő gyomokat.

Persze ettől még jobb lenne, ha a gyűlölködők más módon vezetnék le a feszültségüket, és inkább átnyergelnének mondjuk a maratoni futásra...

2013. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!