Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hatósági igazolványtokot...

Hatósági igazolványtokot kaptam. Használhatom?

Figyelt kérdés

Szóval, egy rendőr ismerősöm adott nekem és a lányának egy hatósági igazolványtokot egy rendőrségi címerrel az elején, valami ilyesmi (nem pont ez): [link]


Nyilván nem fogok kezdek el házról-házra járni és bekopogtatni, hogy Heló itt a rendőrség, csak az irataimat szeretném benne tartani (amiért adta.) a lánya is ezt csinálja már három éve és nem lett semmi belőle, nem tudom, hogy azért mert nem igazoltatták, vagy csak azért mert nem érdekli a rendőröket. Nem az ismerősöm felelősségtudatáról szeretnék beszélni (válaszokat se szeretnék ezzel kapcsolatban) gondolom azért adta, mert ilyen lehet civileknél is. De akkor miért csak "Ezt terméket kizárólag rendőrségi igazolvány felmutatásával lehet megvásárolni"?


A kérdésem tehát, ha a rendőr igazoltat és ebből húzom ki járműveztetői enengedélyem akkor megbüntetnek?


2020. máj. 28. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Elképzelhető, hogy azért adták oda, mert már lecserélték (azaz ők hivatalosan már nem olyat használnak amilyet odaadtak, hanem másfajtát).

Gondolom különben előírás, hogy civilhez csak úgy nem kerülhetne.


Annak idején lehetett venni pl. BKV nyílt napon régi BKV-s jegyellenőri karszalagokat, - olyanokat amit már nem használnak, - gondolom ezesetben is hasonló lehet a szitu.

2020. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen civil, igazságügyi szakértő vagyok, de ezt elfelejtettem megemlíteni (mivel lényegtelen), a jelvényt megtaláltam az interneten hatósági igazolvánnyal lehet csak megrendelni, még használják.
2020. máj. 29. 12:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A hivatalos rendőrségi címeres jelvényen (igazolványtokkal vagy anélkül) azonosító szám is van.


Na most olyan jelvény, amin nincs szám vagy az azonosító szám helyén a "police" felirat található, az nem valódi ugyan, de - jogilag - megtévesztésre alkalmas lehet.

(Azt most hagyjuk, hogy milyen ismerettel küzd az, akit egy ilyen kamu jelvénnyel meg lehet téveszteni...)


Mindenesetre ezt a nem valódi címeres igazolványt sem veheted meg átlagemberként, mert szabálysértést valósít meg a használata, lsd. lentebb.


Ha mégis van ilyen "kamu" igazolványod + jelvény, de egyébként nem élsz vissza vele - nem adod ki magad hivatalos személynek és nem lobogtatod - semmilyen szankcióval nem jár rád nézve.


A jogosulatlan címhasználat szabálysértése pedig a jelvény vagy a jelvény megtévesztésre alkalmas utánzatának a VISELÉSÉRE vonatkozik.


A ruházatban, táskában tartott igazolványtok + jelvény nem ilyen.

2020. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszőnöm a segítséget!
2020. jún. 7. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!