Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalos okirat postázását...

Hivatalos okirat postázását (érettségi tanúsítvány) csak állandó lakcímre lehet kérni?

Figyelt kérdés
2020. jún. 3. 10:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es! Nem minden érettségi után jár bizonyítvány, én most újraérettségiztem egy tárgyból, korábban már volt érettségi bizonyítványom, ami meg is van most is, viszont erről az eredményről már nem állítanak ki bizonyítványt külön, 1 tárgy miatt, hanem egy tanúsítványt adnak csak, amit bele lehet "tenni" az érettségi bizonyítványba. Mivel nem iskola szervezte, hanem kormányhivatal, így ezt az iskolát felejtsük már el, kérek szépen mindenkit, és az üzeneteket sem kérem, hogy menjek be érte, mert NEM LEHET. A vizsgát a kormányhivatal szervezte, iskolának ehhez ilyen szinten semmi köze.
2020. jún. 4. 09:15
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves 5-ös! És ezt mi alapján tudod így kijelenteni?"

Az alapján tudom így kijelenteni, hogy hivatalban dolgozom és többek között szakvizsga bizonyítványokat állítunk ki és postázunk. Ezenkívül párom kormányhivatalnál dolgozik, érettségiszervezéssel foglalkozik.

Lényegtelen, hogy van-e tanulói jogviszonyod vagy nincs. Ha a kormányhivatal szervezte, akkor az általad megadott értesítési címre fogja ezt küldeni automatikusan. Ha nem akarod, hogy arra küldje, hanem más címre, akkor írj egy e-mailt annak az ügyintézőnek, akitől az érettségi értesítőt kaptad, hogy mikor és hova kell menned, hogy melyik címre küldjék ki inkább, mert ott tudják majd átvenni. Figyelembe fogják venni, tértivevénnyel megy ki minden ilyen irat, a hivatalnak is az az érdeke, hogy átvegyék, mert ha nem veszi át senki, akkor visszajön.

2020. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt választ! Értesítési címként egyébként jó címet adtam meg, már írtam nekik, viszont arra még nem válaszoltak. Hívni is próbáltam a hivatalt, ott azt mondták, hogy csakis állandó lakcímre küldik ki és nem fogják egy "random címre" kiküldeni.
2020. jún. 4. 14:37
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra fogják kiküldeni, amit megadtál értesítési címnek. :))
2020. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!