Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A testvérek közötti ajándékozá...

A testvérek közötti ajándékozást is illetékmentessé tenné a kormány, egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen, ha lenne egy felső értékhatára
Nem és más illetékmentességet is megszüntetnék
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igen.
2020. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem tudok szavazni, szóval itt írom meg, hogy én is egyetértek vele, de jobb lenne hozzá egy felső értékhatár. Pl. egy kocsi elajándékozása nekem még belefér, de ingatlannál, de főképp afeletti értékeknél már inkább az adóelkerülést gyanítom a dologban.
2020. jún. 3. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Oké, megegyeztünk, az beleférne talán. 1#- es
2020. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Az emberek eddig is igyekeztek megtalálni a módját, hogy az efféle pénzmozgás ne nagyon legyen az állam orrára kötve...


A csírájánál kéne megfogni a problémát, hogy ne kerülhessenek megdolgozatlanul közpénz milliók, milliárdok emberek zsebébe. De ha már valakinek van jogosan valamije, akkor hadd legyen már joga úgy osztogatni az akármilyen ismerőseinek, ahogy akarja, senkinek semmi köze hozzá, egyszer az a pénz már leadózta, amit le kell.

2020. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!