Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyàm halála után a párja...

Édesanyàm halála után a párja nem akar elmenni a lakásból mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem volt oda bejelentve,mert van neki sajat lakása.a gyerekei,unokái sem akarnak vele egy fedél alatt lenni.én haladnék a lakásfelújìtàssal,de nem tudok..a hűtőt fagyasztót is el akarja vinni,mondván közösen fizették..de állítólag a rezsi felét sem fizette mert panaszkodott anyu a szomszedoknak..Mit tegyek???
2020. jún. 3. 20:59
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
0%
pfúú, kolléganőm - ő nem halt meg, csak elmenekült a saját házából a kapcsolatmegromlás miatt - úgy kapta vissza a házat, hogy a pasi totál lelakta az ingatlant, és milliós közüzemit halmozott fel
2020. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
0%
Költözz be. Vigyél haverokat. Bulizzatok folyamatosan. Ne hagyjátok aludni. Ahogy elment zár csere. ;)
2020. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
14%

#7: a kerdesben nem ferjekent emliti szoval...

Szerintem azzal a kerdezo is tisztaban van, hogy a hazassag alatt szerzett vagyon kozos! Itt nem errol van szo,tehat ne tessek komplikalni az amugy egyszeru kerdest :)

2020. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos kizárólagosan csak is a bíróság - végrehajtás során - költöztethet ki bárkit is. Ez egy nagyon hülye szabályozás, de így van. Ha édesanyád beengedte és hagyta, hogy ott lakjon akkor nem teheted ki és a rendőr sem ha önszàntából nem megy. Sajnos a nem fizető albérlővel is évekig kell pereskedni, hogy kitegyék. Sajnos még te követsz el magánlaksértést függetlenül attól, hogy az ingatlan a neveden van. Saját szomszédomat marasztalták el, mert a házába beengedett valakit, majd erőszakkal kitette. Bűncselekményért felelt. De viszont ha kiteszed, vissza is csak a bíróság teheti, tehát a rendőrség ebben sem jár el. Én a helyedben kitenném az utcára. Ha szól a rendőröknek meg mondanám, hogy önszántából ment el, most meg vissza akar jönni, de nem engedem😀
2020. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok házat adnak el lakottan vagy örökölnek. A tulajdonjoggal szemben sokkal nagyobb előnyt élvez a haszonélvezet vagy az abban élés. Éppen ezért fogalmazzák bele rendszerint a szerződésekbe a kiköltözést. De ha mégsem költöznek ki, erőszakkal nem lehet senkit kitenni. A rendőrség is csak az önkényes beköltözéskor és a magánlaksértéskor járhat el. De a kérdésben leírtak nem felelnek meg ennek.
2020. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
86%
A rendőrség csak akkor segít neki a házba visszajutni ha az a lakcíme, ténylegesen ott él. Egy kitett albérlőt nem segíthet vissza, ha elszàmolási vita van közte meg s tulaj közt. De attól a tulajt még feljelentik ha kell magánlaksértésre. Ha erőszakkal tette akkor pedig nem szabálysértés, hanem bűncselekmény lesz.
2020. jún. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
41%

Zárcsere: Tilos önhatalom.

Rendőrség: Ha be van jelentve, ha nincs, a rendőrség nem illetékes. Az illetőnek birtokjoga van.

Jogalap: Nem kell megvárni a hagyatéki átadó végzést, az örökös az örökhagyó halálának pillanatától tulajdonol, viseli a terheket és élvezi a hasznot.


A megoldás: mivel a birtoklás több mint egy éve fennáll, felszólító levél és bírósági keresetlevél.

2020. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
72%

#17:

"Jogalap: Nem kell megvárni a hagyatéki átadó végzést, az örökös az örökhagyó halálának pillanatától tulajdonol, viseli a terheket és élvezi a hasznot."


És ha utána kiderül, hogy van végrendelet, és mégsem ő az örökös?

2020. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
0%

"És ha utána kiderül, hogy van végrendelet, és mégsem ő az örökös?"


A kérdező az édesanyjáról beszél, tehát nem lehet olyan, hogy ő ne legyen örökös, ha van végrendelet, ha nincs.

Ha történetesen van, lesz örököstársa, akkor az ingatlan vonatkozásában tulajdonostársat jelent. Ő mint tulajdonostárs, felléphet a többi tulajdonos érdekében is.



Amúgy, más esetekben valóban a saját kockázatára cselekedhet csak valaki, ha egy örökség várományosa, de akkor is cselekedhet, legalábbis, ha a várományhoz fűződő kapcsolata erre feljogosítja.

2020. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
13%
Add el a házat. Egy kicsit olcsóbban. Utana az új tulaj a rendőrökkel kirakatja.
2020. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!