Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha alkolholt fogyasztok...

Ha alkolholt fogyasztok közterületen, akkor megbűntethetnek?

Figyelt kérdés

ápr. 27. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezért ne egyél 7 Days Croissant közterületen!
ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mad Max2 ***** válasza:
53%

Hááát én nem tudom, de ha tényleg tilos alkoholos italt fogyasztani közterületen, akkor miért lehet alkoholos állapotban közterületen tartozkodni?


Szerintem az hogy én űlök egy közterületi padon és egy doboz sört iszogatok nem sértek meg semmiféle jogszabályt, vagy ha igen.... Akkor miért nem láttam volna hogy bárkit is megbirságoltak volna mert egy sörös doboz volt a kezében?


Meg mi van ha mattrészegre iszom magama kocsmában és elindulok haza? Az mé nem olyan "veszélyes" :D Mintha 1 doboz sört iszogatok a padon űlve?

ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen. Az önkormányzatok saját maguk döntenek arról tilos-e közterületen inni.

A gyakorlatban viszont nem nagyon büntetnek. Főleg ha nem óbégatsz és ehhez hasonlók.

ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

4


Sok korcsmának kint, a járda mellett is vannak ülőkéi-asztalai. Egészségünkre!

ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Megbűntetni nem fognak, max megbüntetni.
ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ez annyira jellemtelen dolog hogy büntetni kellene. Az utcai dohányzást, köpködést, italozást, szemetelést, ürítést, rongálást sokkal szigorúbban kellene büntetni.
ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Önkormányzatfüggő, hogy tilos-e. Olyannyira, hogy pl Budapesten simán lehet, hogy az utca egyik oldalán még lehet, a másikon már nem. Büntetni nem igazán szoktak miatta, ha csak nem kapcsolódik hozzá kisebb garázdaság is(botrányos utcai viselkedés).

Amely önkormányzatnál tilos, ott is vannak kivételek. Pl közterület foglalással létesített "éttermi teraszokon", rendezvények pl vásárok, fesztiválok területén, stb.

ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

attól függ hol és hogyan fogyasztod.

Ha egy presszónak van kitéve asztala közterületre ott veszel egy sört akkor senki nem fog megbüntetni amiért ott megiszod. Ha mellette sétálva iszol meg egy doboz sört, az se fog érdekelni senkit. Ellenben ha bemész egy játszótérre és ott kezdesz inni a haverokkal, akkor rád hívhatják a rendőrt és megbüntetnek, ha borosüveggel a kezedben próbálsz meg átúszni egy szökőkutat (nem véletlen az utóbbi konkrét példa) akkor is. :)

Tényleg tilos közterületen alkoholt fogyasztani de ezt általában értelemmel kezelik a rendőrök és egy dobozos sör miatt nem foglalkoznak veled. De baráti társasággal és pár üveg piával már nem csinálhatjátok ezt meg.

ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bazaltkaroly ***** válasza:
Miskolcon megesik, hogy a rendőrök, vagy közteresek igazoltatnak, ha csapatban iszogattok, de büntetni nem szoktak egyáltalán. Ha egyedül leülsz egy padra meginni egy sört, akkor senki nem fog szólni, maximum arrébb küldenek.
ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!