Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Intrum Justitia inkasszózhatja...

Intrum Justitia inkasszózhatja a bankszámlám tartozás miatt?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 14:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Írtad is, csak nem figyeltem...
2020. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Nem válaszoltam egy levelükre sem - ugye meg sem kellett kapnom mert nem tértivevényes, így ki tudja kinek küldözgetik :) - éppen azért, mert egy tértivevényes felszólítást sem kaptam. Telefonon sem kerestek. Nem foglalkozok a részletfizetési kedvezményükkel sem, éppen azért, hogy még véletlenül se ismerjem el a tartozást. Nem tudom mikor adják fel, és féltem mivel ingatlanom ingóságom nincsen, esetleg a fizetésemből le tudják vonni amivel az összeget amit követelnek rajtam.
2020. jún. 5. 15:28
 13/25 anonim ***** válasza:

Íme egy cikk pont arról, hogy tartozás elévülési idejét már nem szakítja meg fizetésre felszólító levél, pont telefonszámláról:

[link]


Én a cikktől eltérően nem ajánlom, hogy válaszlevélben az elévülésről tájékoztasd őket. Mert erre keménykedésből csakazért is küldenék a közjegyzői fizetési meghagyást. Ennek is az nagycéges logikája, hogy ez bizony 10-ből 5-nél több embert a végén csak beijeszt bírósági úton nem érvényesíthető követelésnél is, azaz ez az eljárás is rentábilis.

2020. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem a követelés évül el, csak annak az állami kényszer útján való érvényesíthetősége. Azaz ha például önként fizetsz, később nem követelheted vissza arra hivatkozással, hogy már elévült. Ezt használja ki az Instrum, és más ún. "behajtó" cégek. Megveszik az elévült követelést a névérték 5-10 %-áért, utána elkezdik jogi nyelvezettel írt, illetve részletfizetést, egyezséget ajánló levelekkel bombázni a delikvenseket, és ha csak minden harmadik-negyedik megijed és fizet, már jót kaszálnak. Páromat is piszkálták egy jő tíz éves (egyébként nem létező), pár tízezer forintos telefontartozással, még az új címét is kinyomozták, de mivel semmit nem reagáltunk, egy idő után leálltak, ennek már vagy egy éve. Csak akkor kell lépni, ha a közjegyzőtől jön levél.
2020. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ahogy a 14-es is írta!
2020. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem akarok reagálni rájuk, remélem majd megunják egyszer! Bár nem úgy tűnik. Ha nem férhetnek hozzá a bankszámlámhoz, akkor nem aggódom.
2020. jún. 5. 16:53
 17/25 A kérdező kommentje:
#14 Így van! Köszönöm. Eddig nem jött közjegyzőtől levél, 2006 óta van náluk a követelés.
2020. jún. 5. 16:54
 18/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem biztos, hogy leálltak 14-es sajnos. Nekem két év óta ma jött az újabb levél, ezek ráérnek, nem unják a levelezést.
2020. jún. 5. 16:56
 19/25 anonim ***** válasza:

És így, hogy tartozol, tudsz venni számlás előfizetést/ telefont?

Még részletben is le lehet tudni, ha végrehajtóhoz nem kerül,. még kevesebb is az összeg...Fura, hogy az még nem írt ennyi idő után

2020. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
annak is örülhetnél, hogy nem kérik a teljes összeget
2020. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!