Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Intrum Justitia inkasszózhatja...

Intrum Justitia inkasszózhatja a bankszámlám tartozás miatt?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 14:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
jah, és igen, a fizetésedből le tudja vonni a végrehajtó is.
2020. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Te honnan tudod mennyit követelnek???? Milyen végrehajtó??? Arról írok fél napja, miszerint nem kaptam végrehajtótól semmilyen hivatalos iratot 20 év alatt! Ettől a behajtó cégtől jönnek a nem hivatalos firkák.
2020. jún. 5. 18:46
 23/25 anonim ***** válasza:

# 18 Ha akarnak,írjanak. Nekik idő és költség,én meg pontosan tudom, hogy egy elévült követelést nem tudnak érvényesíteni.


#19 Pont az bizonyítja, hogy eleve nem volt valós a tartozás,hogy simán tudott szolgáltatót váltani, és azóta sincs semmi gond a vâsàrlással.


Végrehajtó pedig csak jogerős határozat alapján jöhet, ami fel sem merül.

2020. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A 9-esnek és a 13-asnak mondom:


Szép dolog, hogy segíteni akartok (sokan nem teszik ezt meg), de ha nincs mögötte szakmai tudás, akkor többet ártasz vele, mint használsz.


Rossz a jogszabályi hivatkozás.


Az új Ptk. elévülési szabályaira hivatkoztatok, ami 2014. március 15-én lépett hatályba.

A Kérdező tartozása viszont 1996-os, arra még a régi Ptk. alkalmazandó.(új Ptk. átmeneti rendelkezések)


Akkor még a sima felszólítás is megszakította az elévülést.


Kérdező!


Nézd meg mikor jött az első felszólítás az Intrum-tól.

Na ez szakíthatta meg az elévülést esetleg.

2020. jún. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg a régi Ptk. hatálya alatti szerződésnél az elévülési időt megszakítja most is írásbeli felszólítás! Teljesen jogos a nekem címzett megjegyzésed!


Viszont ha eddig nem kapott olyan fizetési felszólítást, amihez kézbesítési vélelem kapcsolódik, akkor az már elévült követelés

[link]

2020. jún. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!