Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a rendőrség és...

Magyarországon a rendőrség és úgy általában az emberek a telefonbetyárkodást mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra gondolok, hogy 0-24-ben egyetlen egy számot zaklat valaki egy hülyeséggel, mert az zaklatás és nyilván nem is a segélyhívókra értem, hanem csak úgy simán polgári telefonszámokra és egyszeri trollkodásra. Az emberek mennyire veszik komolyan? Van aki már ezért is feljelent? Az utóbbi mennyire jellemző? És akit ilyenért jelentenek fel, milyen komoly bűntetésre számíthat? Egyáltalán bűncselekmény? Köszönöm a válaszokat, előre is!

2020. jún. 10. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

En mar csinaltam ilyen egy 3 eves not felhivtam "kamuval" bevette es beszelgettunk 10-perc mulva szexualis dolgokrol beszeltunk es kedvet kapott masztizni meg is mondta mit csinal es hogy es valoban elelvezett azt nem lehet csinalni ... meg parszor kerte hogy hivjam fel mert jol esett nagyon neki ..

De valoszinu ha feljelent az buntenynek szamit ...

2020. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első szerintem egy kicsit már sok... Én a vicces hívásokról beszélek.
2020. jún. 10. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha szórakozik valaki teljesen idegenekkel és nem a segélyhívókkal, akkor az bűncselekmény? Csak egyszeri hívás. És Magyarországon mennyire fogékonyak erre az emberek? Rögtön hívják a rendőröket, már egy ártatlan hülyülős viccért is, vagy csak mosolyognak egyet?
2020. jún. 11. 16:50
 5/5 anonim válasza:

Hivatalos szerveket nyilván nem hívunk. Az tényleg bűncselekmény.


Én úgy jártam, hogy zaklatott egy szomszéd, meg átcseszett, hogy hívjam fel, erre kb. 10-20-szor megcsengettem, nem szóltam bele.... 2 hónap múlva kijött a rendőrség házkutatással hozzám, lefoglalni a telefonom. Pedig nem fenyegettem, semmi... Most bíróságon az ügy, ugyanis emiatt rám kentek mást is.


Szóval eddig úgy voltam, ha nem fenyegeted, nem viszed túlzásba, nem éjszaka hívod, nem lesz baj, most inkább, hogy semmi, mert A HÍVÁSOKAT NYOMOZZÁK VISSZA ELŐSZÖR.

2021. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!