Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kisboltba beengednek 11...

Kisboltba beengednek 11 órakor, nagyobb helyre meg nem. Így van értelme a bevásárlási idősávos korlátozásnak egyáltalán?

Figyelt kérdés

... mint ahogy a szomszéd bácsi is korán reggel vásárol be újra a kisboltban, ahol le is szedtek mindenféle figyelmeztetést. A 200 méterre lévő Spar ajtajában meg egész nap feszítenek a szekusok.


Vagy ez már szándékos szívatás Orbánék részéről és sokan ezért tesznek az egészre?



2020. jún. 12. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nincs. Én tegnap délután voltam boltban és mellettem volt egy ránézésre is 80 éves néni és alig bírt menni, de senki nem szólt neki.
2020. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Alapból az egésznek nincs értelme. Semmi se indokolja, hogy jaj, 9-12 óráig csak az öregek mehessenek bevásárolni.

1. Alapból egymástól is elkaphassák a Koronát az ilyen bevásárlás során.

2. Útközben ugyanúgy találkoznak más emberekkel is, akiktől ugyanúgy elkapják.


Ez ilyen tipikus át nem gondolt látszat intézkedés.

2020. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően ennek semmi értelme sincs, már a kezdetétől.
2020. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen szempontból nincs értelme. Sőt mondok egy újdonságot, a vírus nem is ismeri az órát.
2020. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Már régóta nincs értelme a vásárlási idősávokat fenntartani. Csak a gépezet nehezen mozdul, ill. mindig megvannak az ügyeletes hőbörgő demagógok, hogy "Ha anyukád/nagymamád emiatt fertőződik meg és kerül lélegeztetőgépre, akkor is ezt mondanád?".


Hogy miért nem törődik a kisbolt a korlátozással, és miért törődik a nagy? Mert a nagybolt egy lánc része, ahol felül nem dönthetnek úgy, hogy egyetemlegesen tojnak egy jogszabályra. A kisbolt tulajdonosa saját hatáskörben döntött így, vállalva az esetleges bírságot. Azt mondják, a nyugdíjas idősáv holtidő, akkor alig van bevétel. Egy kisbolt számára az sokkal nagyobb problémát okoz. Egy Sparba annyian bemennek, hogy ha a délelőttjük gyenge, azt kitermelik délután.

2020. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez a hatalom médiaheccelése , műbalhé . Ezen keresnek a cégek spekulansok , csődbe megy sok konkurens gyenge maszek . Lehet büntetni . Nincs járvány , influenza ősztől télig tart .
2020. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Persze, persze. Gondolom amikor meg 3 hónappal ezelőtt indult a járvány, akkor meg ti voltatok akik a leghangosabban követeltétek, hogy mostazonnalrögtön zárjanak le mindent mertmindmeghalunk.

Van értelme az idősávnak. Akkor is ha én is utálom, és engem is zavar, mert ha az ebédhez még kell valami, akkor vagy nagyon korán kellene elmennem érte vagy csak délben tudom megvenni, amikor már késő.

De közben meg nem felejtem el, hogy mindez amiatt volt szükséges, hogy összesen ennyi nehézséggel elkerüljük, hogy a mi idős rokonainkat is éppen úgy temetni kelljen, mint akik a Pesti úti idősotthonban megfertőződtek.

2020. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Mondtam, hogy megvannak az ügyeletes hőbörgő demagógok. :-))))))))))
2020. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Az elején még volt értelme, de mára már teljesen okafogyottnak látom. Nagyon zavaró.
2020. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem amióta csendesedett a járvány, azóta semmi értelme. Akkor már sokkal hasznosabb lenne, ha mondjuk egyszerre csak limitált számú embert engednének be egy-egy üzletbe, hogy ne lihegjenek mindenhol egymásra.
2020. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!