Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell újra meghosszabbít...

Hogyan kell újra meghosszabbítani az árvaellátást?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, nagy valószínűséggel fel fognak venni egyetemre nappali hallgatónak, azonban küldtek egy levelet, hogy megszüntetik az árvaellátást, mivel ugye a középiskolai tanulmányaimat befejeztem.

Azokat a papírokat amiket majd el kell juttatni nekik, hogy tovább utalják, a nyugdíjfolyósító oldaláról kell letölteni? Illetve ha adnak tanulmányi igazolást az egyetemen, csak azt kell nekik elküldeni vagy esetleg más nyomtatványt is?

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. jún. 15. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Iskolalátogatási kell hozzá, persze miután felvettek. Addig nem jár, mert nem vagy nappalis hallgató.
2020. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor csak az iskolalátogatásit kell majd elküldeni nekik? Más papír nem is kell hozzá?
2020. jún. 15. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg írjál 2 sort, hogy újból tanulsz. A törzs számos legyen feltüntetve.
2020. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem úgy volt, hogy azt a papírt, amit a korábban gimiben is évente ki kellett töltetni, be kellett vinnem a tanulmányi osztályra, ott ugyanúgy kitöltötték, aláírták és lepecsételték azt a részt, amit az oktatási intézménynek kell kitölteni és csak simán postáznom kellett a Nyugdíjfolyósítónak. Nem kellett külön hallgatói jogviszony igazolás, sem levél. Nyáron úgy tudom az érettségi után is kapod még az árvaellátást és ha szeptemberben beviszed a papírt, akkor utána is okés lesz. :)
2020. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!