Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esély arra hogy meghosszab...

Van esély arra hogy meghosszabbítják a munkanélküli segély idejét?

Figyelt kérdés
Én 1.5 hónapig voltam rá jogosult, de már lejárt. Hiába szeretnék dolgozni, de nincs munka. Nagyon sok ismerős, családtag van ebben a helyzetben?
2020. jún. 14. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nincs.


Max a foglalkoztatást helyettesítő támogatás kaphatod utána, ami asszem 22 800 Ft/hó.

2020. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
nincs. Vitya éppen dörzsöli a markát, újra eljött neki a kánaán, igába tud hajtani 150-200e közmunkást aprópénzért. Esze ágába sincs meghosszabbítani a segélyt.
2020. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mint az otos lottora!
2020. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén remélem, hogy nem, így is egy csom olyan pénz lett most kifizetve, amire véleményem szerint nem jogosultak az emberek.

Pl. GYESt meghosszabbították év végéig annak is, akinek már nem járna. Visszament dolgozni, teljes havi bért kap, a gyerekek már bölcsibe, oviba járnak, és emellett gyest is kapnak, a családi pótlék meg a munkabér mellett.

Patikusok és más eü dolgozók fél millió ft? Mire? A járvány itthon nem arról szólt, mint mondjuk Olaszországban vagy Amerikában. A patikus pont ugyanannyit és ugyanúgy végezte a munkáját, mint korábban, kiadta a receptes gyógyszereket. Nem volt veszélynek kitéve, és nem is dolgozott effektíve többet.

Az egésznek az elején azt mondtam, hogy az eü dolgozók viszik a hátukon az országot. Aztán azt láttam, hogy minden eü ellátás leállt 3 hónapra, nem voltak szakrendelések, hiába fájt valamid, nem láttak el.

Kapjon az jutalmat, aki ténylegesen veszélynek volt kitéve, és éjjel-nappal dolgozott, betegek között. Na de mindenki???

És az, hogy nincs munka... na ez az, ami nem igaz!

Az építőipar hasít. Már holnap tudnál menni dolgozni.

A vendéglátás tárt karokkal vár. Minden kinyit, a Balatonra évek óta nem találnak pincért, szakácsot még extra bérért sem. Ez sok egyéb város éttermeire, szórakozóhelyire is igaz, kiülős teraszok szezonja van, mindenhová keresnek embert.

A gyárakba szintén. Igen, műszakolni kell, ez tényleg fárasztó, én is csináltam. Cserébe viszont egészen jól lehet keresni (nyilván nem fél milliót, na de nem is minimálébért).

Nem igaz, hogy nincs munka, max csak nem akarod elvállalni.

2020. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem igaz, hogy nincs munka, max csak nem akarod elvállalni."


Raktam fel hirdetés, nem írt senki. Rengeteg helyre küldtem önéletrajzot, de egy válasz sem érkezett.

2020. jún. 14. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

4/5


Már ne is haragudj de a munkanélküli segélyt olyanok igénylik akik dolgoztak és adót fizettek,ergo ennyi minimum visszajár.


Nem csak az egészségügyben dolgozók voltak veszélynek kitéve, hanem minden olyan ember aki a járvány idején nap mint nap járt dolgozni. Volt jó pár ilyen,így azt gondolom hogy őket minimum elismerés illeti.


Építőipar hasít, de ennyi segédmunkás sehova nem kell. Akinek meg nincs építőiparban használt végzettsége az tulajdonképpen nem sokat ér az ilyen ajánlatokkal.

Fekete munka ,napi bejelentés nem menő egy normális embernél.


Áruld már el nekem hol vár tárt karokkal a vendéglátás?

Egy rántottát és rántotthúst bárki megtud sütni,na de ez még édes kevés hogy éttermi konyhán dolgozz.

Az a bizonyos extra bér meg jó nagy kamu. Csak nem gondolod hogy a balatoni vendéglősök és éttermesek ki tudnak gazdálkodni mondjuk nettó 600 ezret egy jó szakácsnak...

Mert hogy én ezt nevezem extra bérnek.


Jó az maximum 300 ezernek heti 6 nap 16 óra munka, na ezért nem talál embert.


Gyárak...mérnököket és szakképzett dolgozókat küldenek el..akkor honnan szeded hogy van felvétel?


Abszolút nem vagy tisztába a jelenlegi helyzettel,de legalább ne hirdetnéd a hülyeséged.

2020. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

#6

Nyugi, csak felolvasta a propagandát.

2020. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmifele propaganda.

Rosszul esik, ha masnak gondolatai vannak? Onallo gondolatok.

Amugy meg gondolkozzal. A propaganda epp ennek az ellenkezoje.


A segely JAR? Akkor mindenki nyugodtan mondjon fel, pihenjen negyed evet, mert jar neki ingyen penz... ekkora hulye okfejtest!

2020. jún. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadék...ez a hivatalos neve.


Ez nem segély,hanem jogosan járó juttatás annak aki munkanélkülivé vált. ( aki egyébként adófizető )


Ott árultad el magad hogy "segélynek" nevezted. Ezt jellemzően kormánypárti,saját gondolattól menetes emberek teszik.

2020. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*mentes
2020. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!