Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főbérlő közterületen a...

A főbérlő közterületen a bérbeadott üzlet előtt folyamatosan elfoglalja az összes parkolóhelyet. A helyi közteresek/rendőrök illetve a polgármesterihivatalban nem tesznek ez ellen évek óta semmit. Hova forduljon az ember ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Adott 4 uzlethelyseg egymas mellett, aminek egy a tulaja, koztuk van a tulaj uzlete is, illetve en is tole berlem a helyegeet. Ugyebar egy uzletet eleve csak ugy adhat ki berbe ha biztosit hozza parkolohelyet, a bokkeno csak az, hogy van neki 3 szemelygepjarmuvel illetve egy platos autoja amivel 0-24 ben foglalja teljes mertekben az uzlet elotti parkolohelyeket, az a tipusu ember akivel beszelni nem lehet semmikeppen sem, tobbszor probaltam. Az autoi mind ezer eves poros roncsok, az egyiknek mar a gumija is teljesen lapos mert sose hasznalja semmire, de mind forgalomba van helyezve stb. Nyilvan ez nagyon karositja az uzletemet, mert nem tudnak a vasarlok a kornyeken parkolni hiaba adott az uzlet elott legalabb 4 autonyi parkolohely ott folyamatosan allnak az autoi amikbol hozza tennem csak 1et hasznal, azt se napi szinten, tehat nala ez ilyen ego-kerdes, hogy az “o uzlete” es az “o parkolohelyei” senki se allhat oda. Ha arut hoznak, akkor is a vilagvegen allnak meg a kamionnal az ut kozepen feltartva ezzel a forgalmat, es tobb metert gyalogolva cipelik be az arut hozzank.

Ha eppen az egyik autojaval elmegy az uzlet elol, akkor 3-4 kukaval barikadozza el a helyet, hogy addig se alljon oda senki, majd mikor 1 nap mulva vissza jon az autojaval, akkor elpakolja a kukakat es beall a helyre es tovabb all ott hetekig. Nagyon bosszanto es duhito mert nem igy allapodtunk meg az elejen, de ugyanakkor rengeteg penzt oltem az uzletembe es a torzsvasarlok kore is kialakult nem tehetem meg hogy keresek egy masik helyet es atviszek mindent... meg ez egy szuper hely lenne, ha a foberlo nem lenne ilyen mesebe illo gonosz egoista nem normalis barom... Egyeb rengeteg problema is van a tulajjal, de mindkozul ez a legzavarobb szamomra, es az egyetlen amivel nem tudok a legnagyobb “joindulattal” sem egyutt elni mert ez karositja az uzletemet es teljesen torvenytelennek tartom, a helyi lakosok es vasarlok is felvannak ezen haborodva, tobben probalkoztal feljelenteni stb de elvileg nem talalnak rajta fogast mert eleg penzes az illeto...

Ugyanakkor jo lenne ugy intezni a dolgokat, hogy en ne keveredjek bele, mert ha megtudja minden aron bosszut akar majd forralni ellenem, es tonkre tenni az uzletemet...

Kinomban a szomszed boltos novel aki szinten tole berli az uzletet mar olyanokon fantazialtunk, hogy elvintatjuk az autoit es belokjuk a Dunaba, de nyilvan erre semmi szukseg mert torvenyes uton kene intezni ha nem lenne ennyire semmittevo a helyi kormanyzas, plusz ha ezt tennenk, gyorsan keritene masik 3 roncs autot amit csak azert is beparkopna mar masnap...

Barki tudna segiteni hova lehet fordulni ahol az embert nem kuldik el, es foglalkoznak az uggyel kerem ne tartsa magaban. Undorito hogy mennyi ilyen ember van akinek van penze meg nagy pofaja es az emberek hagyjal hogy barmit megtehessenek..

koszonom a figyelmet!



2020. jún. 16. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Sehová. Közterületen érvényes műszakival nyugodtan parkolhat.
2020. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne mondd mar, hogy kozteruleten barmennyi parkolohelyet kisajatithatok magamnak...Ha ez igy van, jo nagy baromsag.
2020. jún. 16. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kotelezo tole berelned
2020. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Közterületen parkol? Akkor joga van hozzá.

Ha az ő tulajdona a parkolóhely és a szerződésed szerint bérbeadta neked, akkor lehet panaszt tenni a jegyzőnél.

2020. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Közterületen te is bárhová parkokhatsz és rohaszthatod ott az autót elmozdítás nélkül bármeddig, ha érvényes a műszaki. Ezt is nyugodtan lepontozhatod.
2020. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyik kommentet sem pontoztam le, nem azert irtam ki a kerdest..

Nos ezt nem tudtam, hogy parkolohelyeket csak ugy kilehet sajatitani, eleg szomoru ha ez igy van..

2020. jún. 16. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Szóval, ha valaki parkol valahol, akkor szerinted kisajátítja a parkolót???? A te kocsidat hol tartod?
2020. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A sajat ingatlanom elott parkolom az automat, nem XY kozertje elott 0-24, ja es en hasznalom az automat, nem pedig azert vettem hogy egyhelyben alljon, hogy senki mas se tudjon parkolni, es meg a sajat ingatlanom elott is ha elmegyek az autommal, nem huzok oda kukakat hogy ha elmegyek 3 napra addig se allhasson meg senki az egyebkent ures helyen. Kedves utolso azert a ketto kozt szerintem murva nagy kulonbseg van, de ha kotekedni szeretnel en allok elebe.
2020. jún. 20. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

A kukát nyugodtan odébb lehet húzni, nincs lebetonozva.

Én télen, amikor leesett az a kis hó néztem, hogy az autók harmada-fele egyáltalán nem mozog, addig volt rajtuk a hó, amíg el nem olvadt. Igen, lenne parkolóhely, ha ezek az autók eltűnnének, de ezzel nem tudsz mit tenni.

2020. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!