Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősöm igénybe vett egy...

Ismerősöm igénybe vett egy szolgáltatást a nevemben amit végül nem fizetett ki.Kiküldhetem-e már neki a fizetési meghagyást ha még én sem rendeztem teljes egészében a szolgáltató felé a tartozást (részletfiz.)de tudom a végösszeget?

Figyelt kérdés
Továbbá kell előtte fizetési felszólítást küldenem neki vagy azt kihagyhatom?

2020. jún. 20. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Most anélkül, hogy belekérdeznék a körülményekbe: fizetési meghagyást bármikor küldhetsz neki, de ha azt elutasítja, akkor sanszos, hogy csak polgári per keretében szerezhetsz érvényt az igazadnak.
2020. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, ez tiszta
2020. jún. 20. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:
de általam még nincs teljes egészében kifizetve..és ha perre kerülne a sor ez problémát jelenthet e vajon..?
2020. jún. 20. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenről küldhetsz közjegyzői fizetési meghagyást. Ami arról szól, hogy követelsz tőle x összeget, ha y ideig nem ér írásos ellentmondással akkor behajtható lesz, ha írásos ellentmondást tesz akkor meg az eljárás polgári perré alakul. Ára( 3%, de minimum 8 ezer) + ÁFA. Pl. egy 400 ezres iPhone esetén 15240 Ft

[link]

2020. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

"Ismerősöm igénybe vett egy szolgáltatást a nevemben"


Ezt hogy tudta megtenni? Amúgy ez magánokirathamisításnak és csalásnak tűnik számomra, de nem vagyok jogász.

2020. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!