Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kizárja a perelhetőséget egy...

Kizárja a perelhetőséget egy közműszolgáltatóval történt részletfizetési megállapodás?

Figyelt kérdés

Ha kötök egy részletfizetési megállapodást (kamattal) egy közműszolgáltatóval és annak az üzletszabályzata tartalmazza azt a mondatot hogy


"A részletfizetési megállapodás megkötésével a felhasználó a tartozását elismeri"


(és csak feltételezni tudom, hogy maga a részletfizetési szerződés is tartalmaz egy mondatot hasonló értelemmel)


akkor a szerződés aláírásával egyidejüleg én szintén lemondok arról, hogy perelhessem a közműszolgáltatót azért, mert szerintem hibát követett el, vagy pedig nem mondok le, mert a "tartozás elismerése" ebben az esetben csak annyit jelent, hogy a kérdéses energiahordozó mennyiségét nem vitatom, pusztán azért kezdem el fizetni a tartozást, hogy addig amíg a jogi eljárások folynak addig se küldjék a nyakamra a bahajtókat.



2016. jan. 25. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Áramszolgáltatónál dolgozom.

Sok problémás üggyel találkoztam már.

Természetesen ha részletet kérsz, akkor a megállapodás aláírásával elismered a tartozásod.

Egy kicsit pontosítsd, miféle hibáról van szó.

Ha gondolod, akár privátban is.

Ugyanis ha kifogással élsz a számla ellen, mert pl. szerinted nem jól mért a mérő, és csak azért akarnád fizetni a részleteket, hogy ne kapcsolják ki az áramot, akkor a kivizsgálás idejére lehet kérni a számla zárolását.

2016. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál,


"Természetesen ha részletet kérsz, akkor a megállapodás aláírásával elismered a tartozásod."


Hát ez nem túl jó hír.


"kivizsgálás idejére lehet kérni a számla zárolását"


Mit jelent gyakorlatban az, ha zzárolnak egy számlát?


Egyébként vízszolgáltatásról van szó, 9-10 bár nyomás volt/van a hálózatban (max. 6 helyett) és ugyanabban az aknában már kétszer volt csőtörés két egymásutáni évben.

Azóta már a szolgáltató beszerelt egy nyomáscsökkentőt és elismerték, hogy magasabb a víz nyomása a rendeletben megengedett 6 bárnál de az elfolyt vizet akkor is nekem kell kifizetni szerintük.

2016. jan. 26. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

milyen módon ismerték el? írásban?


nálunk úgy működik a zárolás, hogy a rendszerben beállítunk egy határidőt, addig ez a számla nem vesz részt a felszólítási folyamatban, azaz nem küldünk rá fizetési felszólítót, kikapcsolási felszólítót, hanem ebben az időszakban a számla mintha nem is létezne.

ha letelik a határidő, akár meg is lehet hosszabbítani, de ha nem, akkor megy a felszólítás.

2016. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a zárolásról az információt, igen, írásban.
2016. jan. 26. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!