Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fénymásolt személyi igazolvány...

Fénymásolt személyi igazolványt elfogadnak?

Figyelt kérdés

Pl. dohánybolt vagy szórakozó hely.

Vagy bármi mást, ha nincs nálam személyi igazolvány. Mit kötelesek elfogadni ilyen helyeken?



2020. jún. 23. 00:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Fénymásolt pénzt elfogadnak? Nem.
2020. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Bármilyen olyan igazolványt adhatsz, amin szerepel a fényképed és a születési dátumod is.
2020. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyszer diákot adtam és nem fogadták el.
2020. jún. 23. 00:36
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A mostani diákokon van dátum, szóval el kell fogadni. Amikor én jártam akkor még nem volt dátum rajta és volt, hogy a bevásárló központban mondták, hogyhát ez nem bizonyítja, hogy elmúltam 18 éves... Pedig ott volt, hogy Egyetem ... és a hátulján volt már 6 félév matrica, szóval valszeg nem 14 évesen kezdtem az egyetemet. :D
2020. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan csak olyan hivatalos okmányt amin szerepel a születési dátumod és az arcképed (ebből három féle van: személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél). A diákigazolvány meg nem az.

Minden más csak azon múlik mennyire "jófej" az akinek igazolni akarod az életkorodat. Mindenesetre fénymásolatot én sem fogadnék el a boltos helyében, simán lehet manipulált, photoshoppolt másolat. Szerintem valamilyen okmány magadnál tartása nem nagyobb méretű mint egy fénymásolatot magaddal hurcolni.

2020. jún. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Személyazonosításra alkalmas iratot kötelesek elfogadni.

Ezek jelenleg a magyar jogszabályok szerint:

- személyi igazolvány

- útlevél

- jogosítvány

ill. hatósági személyek esetén az ő azonosító igazolványuk.

2020. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

"Hivatalosan csak olyan hivatalos okmányt amin szerepel a születési dátumod és az arcképed"


A diákon van arckép, születési hely, név, és lakcím is. Szóval az általad leírt dolgora teljesen jó. Sőt! A személyigazolvánnyal ellentétben, a teljes lakcímed szerepel. Tehát több információ van rajta, mint a személyiden. :)


Arra, hogy igazold magad a dohányboltba, hogy 18 éves elmúltál tökéletesen megfelel.

2020. jún. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben elkértem volna a panszkönyvet és beleírtam volna... :)
2020. jún. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A személyazonosításra alkalmas igazolványt - egyet abból a 3-ból amit már leírtak - mindig magadnál kell hordanod. A rendőr sem fogad el fénymásolatot akár személyit, akár jogsit kér tőled.

Más igazolványokból jó a fénymásolat is, mint TAJ kártya, adókártya vagy lakcímkártya - de hivatalos ügyekben azokat sem fogadják el általában, csak mondjuk ha épp bérletet akarsz venni, a postán kell a csomagfelvételhez vagy az orvosiban kell a bejelentkezéshez, mert ott csak a rajta levő adat kell, amit ha szükséges amúgy is ellenőriznek.

A dohányboltban nem tudja ellenőrizni az eladó, hogy te nem otthon manipuláltál össze egy igazolványt, amit kinyomtattál, hanem egy valódinak a fénymásolata. Neki ezért kell az eredetit megmutatnod. A kormányablaknál a hivatalnok csak megnézné, beolvastatná és a rendszer mutatná hogy mik az adataid - de egy üzletben ez nem lehetséges.

2020. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
TAJ kártyát nem kell magadnál tartani hivatalos ügyben sem, elég a TAJ számot tudnod a fejedben.
2020. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!