Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fénymásolt személyi igazolvány...

Fénymásolt személyi igazolványt elfogadnak?

Figyelt kérdés

Pl. dohánybolt vagy szórakozó hely.

Vagy bármi mást, ha nincs nálam személyi igazolvány. Mit kötelesek elfogadni ilyen helyeken?



2020. jún. 23. 00:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A rendőrnek sem kell igazolványt mutatnod. Elmondod a neved, anyád nevét, lakcímedet és ezzel már le is csekkol. ;)
2020. jún. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10 Igen. De sokszor azt kérik el, hogy bizonyítsd, valóban az a te TAJ számod amit be akarsz diktálni. Viszont elég hozzá egy fénymásolat. A gyerekeimnek is mindig azt tettem be amikor kirándulni mentek vagy táborba, nem az eredetit.
2020. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mivel adsz egy lakcímkártyát mellé, ezzel bizonyítod, hogy az Te vagy. :) A kórházban is -> TAJ SZÁM + Lakcímkártya kell.
2020. jún. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Minden esetre eltértünk a témától. Szóval az a lényeg, hogy a kérdező esetében olyan dokumentum kell, amellyel az életkorán igazolhatja. Erre bármilyen hivatalos igazolvány elég. A diákigazolvány is hivatalos igazolvány, hogyha matrica van rajta. :).
2020. jún. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

" [link]


"Elsősorban személyi igazolványoddal igazolhatod magad, de elfogadhatnak más olyan eredeti okiratot, amely erre alkalmas (például útlevél, jogosítvány, diákigazolvány). "

2020. jún. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Naaa.. De kikerestem nektek:


"NEMZETI DOHÁNYKERESKEDELMI NONPROFIT ZRT TÁJÉKOZTATÓJA A NEMZETI DOHÁNYBOLT NYITÁSÁHOZ ÉS ÜZEMELTETÉSÉHEZ"


"A Jogosult és/vagy a Koncessziót gyakorló vagy annak képviselője kétség esetén köteles felhívni a fogyasztót életkorának hitelt érdemlő igazolására. Az igazolásra például életkort is tartalmazó fényképes igazolvány alkalmas. Az életkor megfelelő igazolásának hiányában, vagy ha a fogyasztó az igazolványa alapján még nem töltötte be a 18. életévét, a termék értékesítését meg kell tagadni és azonnal fel kell szólítani a fogyasztót arra, hogy a helyiséget hagyja el."


"hitelt érdemlő igazolására." <-

"igazolásra például életkort is tartalmazó fényképes igazolvány alkalmas" <-


Nem szerepel benne, hogy "köziratnak" kell lennie. Amúgy a diákigazolvány is közirat, ahogy linkeltem személyi helyett a rendőr azt is elfogadja. Viszont a dohányboltosnak bőven elég, ha van valamilyen köziratod, amelyen fotó és életkor van.


Ergo kérdező, csak ki akartak veled cseszni. Legközelebb, ha ilyen van kérd el a panaszkönyvet és írj bele.

2020. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A sok agyhalott hülye Hardveraprón mégis elfogadja...
2020. jún. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tőlem elfogadták a fénymásolt diák igazolványt is.... kérték tőlem a személyit a trafikba, és kerestem de nem találtam, és mondta a csaj, hogy tökmindegy, jó a diák igazolvány is. Abból másolatom volt, mondtam neki h most csináltattam és csak ideiglenes van , és mondta jó az nembaj.. 😁
2020. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!