Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ház előtti gyalogosjárda...

A ház előtti gyalogosjárda építése a tulajdonos vagy önkormányzat feladata?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A járda közterületi létesítmény az önkormányzat feladata.
2010. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az önkormányzaté, de a tisztántartása a tulajdonos feladata.
2010. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk a tulajdonosé ( tudtommal máshol is). Az önkormányzat csak hozzájárulást ad a burkoláshoz.
2010. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A saját feladatod
2010. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
felénk is saját maguk csinálják az emberek 4-5 járdakészítést is láttam itt úgy volt, hogy az anyagot kapták de megcsinálni maguknak kellett!
2010. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

A ház előtt "rendet tartani" (tehát járdát, vízelvezető árkot építeni, tisztán tartani, füvet nyírni, stb.) a tulajdonos feladata. Az úttestet (gépjármű utat) megépíteni, karbantartani, leburkolni, stb. az önkormányzaté.


Pedro

2010. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tévedtek. Az önkormányzat feladata lenne a járdakészités, de mivel nincs rá pénz, igy sok helyen a tulajdonosok csinálják meg. Az önkormányzat ha tud ad hozzá anyagot, de sokszor még azt sem. A rendben tartás viszont a tulajdonos feladata. Nálunk még az úttest is úgy lett lekövezve, hogy a tulajdonosok adták össze, az önkormányzat csak minimális támogatást adott hozzá. De mivel már bejönni is alig lehetett az utcába a sártól, igy inkább mindenki fizetett, nem is keveset (6 évvel ezelőtt 70ezer Ft-ot).
2010. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen az önkormányzat feladata. De a tisztántartása a tiéd.
2010. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát feladat szempontjából az önkormányzaté lenne. De nem ő teszi meg. Új házak esetén az építési vállalkozó építi meg a járdát és ahhoz az önkori hozzájárul. Egyébként megállapodás kérdése, hogy ki építi meg.
2010. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam önkormányzat feladata. korábbi lakóhelyemen önkormányzat csinálta járdát , vízelvezető árkot. Itt semmit (pest megye) Szomszéd néni nem érti meg nem fogok árkot ásni, mert engem büntet meg az önkormányzat. Volt már rá példa hogy megbüntették aki árkot ásott, mert különben elúszott volna háza. Ezek tisztán tartás az rendben hogy a tulaj feladata lenne , ha lenne mit rendben tartani...

AZ meg szerintem hogy lakók építenek utat, hogy betudjanak menni az utcába, hogy megtudják közelíteni a házaikat, sajnos a város szégyene.. Itt is volt van rá példa..

Van erre valahol valami törvény vagy rendelet??

2010. aug. 7. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!