Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól számít valami őshonos...

Mikortól számít valami őshonos kisebbségnek?

Figyelt kérdés
2020. jún. 27. 02:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Ha a cigányokra gondolsz akkor azok nem őshonosak

A cigányok Indiából származó népcsoport, mely a 13–15. században vándorolt be Európába

Hermann Cornerus dominikánus szerzetes 1435 körül keletkezett krónikája alapján a legelterjedtebb nézet, hogy a Magyar Királyság területén 1417-ben jelentek meg.

2020. jún. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es köszi szépen én is így tudom viszont nem konkrétan rájuk gondoltam hanem úgy általánosan mikortól számít annak

Pl a kínaiak nem számítanak annak mert Európába csak a múlt században kezdtek bejönni de pl hanyadik századtól kezdve őshonos egy kisebbség?

Vagy pl az afrikanerek a 17.század körül kezdtek el Nyugat-Fokföldre menni viszont ott ők voltak az első emberek így lehet őshonos pl.

2020. jún. 27. 02:52
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
Igen, akik az elsők az adott területen ahol letelepednek azok az őshonosak
2020. jún. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm így már értem

Magyarországon melyik jelenleg is létező nemzetiség az őshonos?

Mert úgy tudom a magyarok előtt avarok voltak itt viszont ők már nem igazán léteznek

2020. jún. 27. 03:01
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Először is azonositani kellene, hogy hogyan is néz ki egy magyar,ez nem olyan könnyű mint felismerni mint egy németet mondjuk

Semmilyem anyag nincs arról, hogy hogy néz ki egy magyar

De mivel ez lehetetlen jelenleg, így várni kell a tudomány fejlődésére majd idővel kiderül, hogy létezik e magyar vagy csak egy keveredett népcsoport

Egyébként minden őshonos nép létezik,az avarok is csak épp nem tudunk róluk sem kinézetre semmit

Magyarország egy nagyon keveredett ország, mind etnikailag mind pedig nyelvtanilag,amit rengeteg behatás ért más népektől és országoktól tiszta multikultúra :D


Annyi biztos, hogy egy szláv népcsoport a magyar mivel néphagyományaink és népviseletünk, néptáncunk ezt tükrözi

De nem mindenki szláv az országban fajilag mivel ismétlem erősen keveredett a népesség

2020. jún. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
80%
1. § (1) E törvény értelmében nemzetiség minden olyan - Magyarország területén legalább egy évszázada honos - népcsoport, amely az állam lakossága körében számszerű kisebbségben van, a lakosság többi részétől saját nyelve, kultúrája és hagyományai különböztetik meg, egyben olyan összetartozás-tudatról tesz bizonyságot, amely mindezek megőrzésére, történelmileg kialakult közösségeik érdekeinek kifejezésére és védelmére irányul.
2020. jún. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel a magyarok genetikailag megegyeznek azokkal a népekkel akik a honfoglalás előtt itt éltek ezért őshonos kisebbség. A cigányság nem mivel genetikailag nagyjából egyeznek azokkal akik Európába jöttek x évszázada.
2020. jún. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

A magyar nyelv nem őshonos európában az biztos.

Mert ha megnézed a cseh, szlovák, lengyel nyelv szinte ugyanaz. A magyar meg használhatatlan.


A magyarságnak ez az utolsó esélye, hogy van egy ciggány kisebbség amit lehet gyalázni, taposni mert senkit se érdekel. Aki nem magyar az cigány. Vagy migráns. Vagy soros.

2020. jún. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az "őshonos" szót állat- meg növényfajukra használjuk.
2020. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez természetesen nem egy egzakt fogalom. Én úgy érzem, hogy akik Trianon előtt itt éltek, és még akadnak családok, akik nem asszimilálódtak, azok őshonos kisebbségnek számítanak. Ez egybevág az egyik fentebbi válaszolóval, hogy a törvény is száz évnél húzza meg a vonalat.


"Magyarországon melyik jelenleg is létező nemzetiség az őshonos?"


Csak a hivatalosan elismert kisebbségeket tudom felsorolni. Ha van rajtuk kívül őshonos, olyan kicsi létszámúak, hogy nem tudok a létezésükről: cigányok, németek, szlovákok, horvátok, románok, ukránok, ruszinok, szerbek, szlovének, lengyelek, görögök, bolgárok, örmények.


Mondjuk a görögökről azért tudni kell, hogy nagyon régóta léteznek magyarországi görögök, de a többségüket a görög polgárháború (1942-1949) után menekülő kommunisták adják.

2020. jún. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!