Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kérelmezhetek jogszabál...

Hogyan kérelmezhetek jogszabály módosítást ?

Figyelt kérdés
Igazságtalannak tartom hogy a biológiai apáknak nincs joguk polgári pert indítani a vélelmezett apával szemben ! Úgy gondolom hogy az apukáknak is joguk van a saját gyerekükhöz ! Lehet e kérni a jogszabály módosítását úgy hogy a biológiai apa is megtámadhassa az apai vélelmet és ne csak az anyuka és a vélelmezett apa tehesse meg ? Tudja e valaki hova kell fordulni mi a menete és kb mennyibe kerül ? Előre is köszönöm a válaszokat

#törvény #politika #biológiai apa #Jogszabály módosítás #Vélelmezett apa #Látni szeretném a kisfiamat
2020. jún. 30. 16:13
 1/8 lali24 ***** válasza:
100%

kérvényezni sehol sem lehet, de megkeresheted az országgyűlési képviselődet, akinek jogában áll törvényt/törvénymódosítási javaslatot az ogy elé terjeszteni.

ja, és nem kerül semmibe.

2020. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyerek érdeke az első, az övé pedig az, hogy családjában éljen, tehát az anyjával és az ő férjével, akkor is, ha nem a biológiai apáról van szó. Kizártnak tartom, hogy ezen változtatnának, hogy bárki a bíróság elé citálhasson ilyesmivel egy családot.
2020. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Élhet a családjával ... kinek nem érdeke ha ismerheti a vér szerinti apját és tarthatja vele a kapcsolatot ? Meg kiskorában kellene meg ismernie az apját mert felnőttként jön rá hogy hazugságban nőtt fel az fájni tud ám !!! Eleve ha anyukának sikerült ezt így összehozni nem arról árulkodik hogy évek múltán is együtt lesz meg azzal a férfival ! Több millió család van Magyarországon ahol a gyerek öt éves kora előtt szét mentek a szülők és külön nevelik a gyereket ... azt lehet mondani hogy ma már normális az is ha külön elő szülők gyermeke vagy ... korbe lehet nézni az ilyen csonka családok a is szeretik a gyerekek az igazi apjukat ! Nem a gyerek érdeke ha hazugságban nevelik fel ! Ez hülyeség ! Ez kimondottan az anyukák érdekeit nézi semmi mást ! Legfeljebb meg a steril férfiaknak az érdeke alsóbb osztályokban akik össze beszélnek a párjukkal hogy így jussanak olcsón gyerekhez ... az én esetemben a vélelmezett apa is tudja hogy nem a saját gyereke ... milyen családi épségét veszélyeztetne ha egy érző ember tudja az igazságot és ismeri az igazi apját ? Nem a 90 és években élünk ahol a gyereket óvni kell az alkoholista agresszív apukák zaklatasátol ! Ez a jogszabály nem nézi a gyerek érdekeit ! Nem kötelező Osztozni azon a vilagnezeten hogy nem a ver teszi a rokonságot ! Ez egy feminista igazságtalan jogszabály ami segít a nőknek véghezvinni bármilyen aljasságot ! 99 százalékban ma már azért nevelkedik csonka családban rengeteg gyerek mert anyuka csalárd hazudós komolytalan illetve úgy érzi hogy meg nem élte ki magát ezért elhagyja apukát ... rengeteg családot ismerek ahol anyuka rájött hogy már nem szerelmes ezért tönkretette a családot és össze állt egy másik férfival... ilyenkor hol vannak a gyerek érdekei ??? Nekem azt mondtak varjam meg míg nagykorú lesz a gyerek hogy eldönthesse szeretne e apjának tekinteni ... ebbe hol az igazság ? Ha fel nő inkább el sem mondom neki hogy én vagyok az apja mert csak össze törne mert hazugságban nőtt fel ... ha a gyerek érdekeit védelmezzuk akkor anyukák kicsapongasa és komolytalansagaval szemben is vedelmezzuk szigorúan és ne csak akkor ha a férfiak elleni merényletet kell véghez vinni ! Akkor kotelezzek anyukad megeskudni azzal a férfival akit a gyereke apjának tart és ne válhasson el a gyerek 18 . Éves kora előtt kitalált indokokkal és kelljen neki is erős bizonyítékot felmutatni hogy apa iszákos agresszív stb ... persze a gyerek érdekei hogy ha anya akarja csonkacsaladba nevelkedik ...lehet hogy egy időben hasznos volt ez a jogszabály de már elavult . A mai világban tízből öt nő képtelen leélni az életet egy ferfi mellett ... ha már eleve nem attól van a gyerek aki mellett ki hordja a terhességet akkor nincs semmi garancia hogy pár év múlva nem lesz új párja ... tehát egyértelműen nem a gyerek érdekekről van itt szó ha anyuka kénye kedve szerint valtogathatja a párját .... annyi boldog gyerek van aki legalább hétvégén láthatja az igazi apukajat ... miért kell ennek a kevés százaléknak hazugságban élni ?
2020. júl. 2. 06:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Szép világ is lenne, ha családokat lehetne zaklatni olyan indokkal, hogy másé a gyerek, azonnal apaságit!! Kikészülnének az emberek, kapcsolatok romlanának meg, s ehhez elég lenne egy ember, aki unalmában vagy merő rosszindulatból hazudozna.


Kérdező, kezeltesd a nőgyűlöletedet, ezzel magadnak ártasz csak; s ne keverd a gyerek érdekét a szabadságjogok teljes megvonásával.

Jobb lesz annak a gyereknek, ha nem ismer meg téged.

2020. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki a férfiak elnyomása ellen szól akkor már nő gyűlölő persze !!! Én nem családokat akarok zaklatni !!! Kétséget kizáróan az én gyerekem ! Terhesség alatt meg kérdeztem hogy kié a gyerek nőgyógyászati papírokkal bizonyította hogy nem lehet az enyém mert nem stimmel a dátum meg az elején de mire megszületett addig tolódott hogy meg is stimmel a dátum ... de én ezt nem tudtam ... ő hordozta a gyereket a beteg anyamhoz hogy az én fiam és nem tudja hogy mondja el nekem és hagyta hogy kötődés alakuljon ki köztük aztán engem is meggyőz egyébként be is igazolódott hogy az én fiam de arra ker hogy legyek csak a szeretője és a gyerek ne tudja hogy az én fiam ... ha nem megyek bele akkor nem is láthatom ... ilyen szemetseget lehet művelni persze ... ez nem számít bantalmazasnak igaz ... pedig ezt büntetni kellene . Ha már kiharcolta hogy kotodjek a gyerekhez miért veszi el csak azért hogy bántson ? Ilyen törvények mellett ki vagyok szolgáltatva neki és ha elmondom hogy ez így nincs jól akkor mindjárt nő gyűlölő vagyok ? Te is olyan embernek tűnsz akinek csak megszületni volt nehéz ! Van időd okoskodni olyan témákban amihez közöd nincs mert hasonló az életben nem történt veled ! Vágd rá nemes egyszerűséggel hogy veled az ilyen nem fordulhat elő ... nem persze ... gyanítom nem én vagyok az egyetlen aki azelőtt ugyan ezt hitte . Keress inkább olyan témákat amikben érintett vagy és amikben van tapasztalatod ! Amíg nem tudod én milyen törést éltem át addig ne ítélkezz ! A megkeresés kor azért voltam szemet mert nem hittem neki és akkor az volt hogy mert nem érdekel a saját gyerekem aztán most azért vagyok szemet mert szeretnek részt venni a gyerekem életében .... és ezt meg lehet csinálni egy emberrel mert nincs törvény hogy lathassam a gyerekemet anyuka nincs rá kötelezve . Majd les héten megint hogy mikor kezd zsarolni erzelmileg hogy meg is csak tartsam a kapcsolatot a fiammal különben érzéketlen barom vagyok aztán majd megint más a lesz szerelmes és megint elveszi tőlem . . . Ez így szerinted rendben van ... de csak szólj be megint valamit pl hogy mert hülye vagyok és meg lehetett ezt velem csinálni ... hat bocs ha szerintem nem az a normális ha az embert nem érdekli hogy valahol van egy édes gyermeke .
2020. júl. 2. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én nem családokat akarok zaklatni !!!"

Pedig a javaslatod pont ennek engedne teret, mivel ha hatályba lépne, nem csak rád vonatkozna.


"Ha valaki a férfiak elnyomása ellen szól akkor már nő gyűlölő persze !!!"

Nem a férfiak elnyomása ellen szóltál, hanem a nőket okoltad a válásokért, őket szidtad stb. "99 százalékban ma már azért nevelkedik csonka családban rengeteg gyerek mert anyuka csalárd hazudós komolytalan illetve úgy érzi hogy meg nem élte ki magát ezért elhagyja apukát"


"Te is olyan embernek tűnsz akinek csak megszületni volt nehéz !"

Ebben nagyon tévedsz.


"Van időd okoskodni olyan témákban amihez közöd nincs mert hasonló az életben nem történt veled !"

Te írtad ki a kérdésedet a jog témakörében, én jogi szempontból válaszoltam rá. Mikor ismertél meg ennyire, hogy tudd, hasonló sem történt velem? Jogi kérdésnél egyébként is olyannak kell válaszolnia, aki a joghoz ért, nem olyannak, akivel már ugyanaz megtörtént. Gyilkossági vád esetén sem olyan ügyvédet keres az ember, akit vádoltak már gyilkossággal.

A családjogi törvényeknél az az alapvető felállás, amit írtam, családba inkább nem piszkálnak bele kívülről ilyen esetekben.

2020. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor sincs ez így jól ! Nincs jogom a saját kisfiamhoz ! Mintha én nem ember lennék ... nem lennének érzéseim ... abból gondolom hogy veled nem történt ilyen mert ha át élned és nem csak kívülállóként latnál ilyen eseteket nem tudnád azt mondani hogy nincs közöd a saját véredhez és jó ez így ... mintha apa nem is számítana semmit ... persze ... az édesapáknak is jogot kell adni kapcsolattartásra . Ha meg terhesség ideje alatt támadható az apasági nyilatkozat akkor a születéstol számított egy évben miért nem ? A gyerek meg elég kicsi hogy ne okozzon ez törést vagy csalódást neki . Születés előtt apasagi vizsgálatot sem egyszerű csinálni ... de lehetséges és ha meg terhesség ideje alatt kertem volna az apasag vélelmének megállapítását akkor most lenne kapcsolattartás .... lehet hogy hülye voltam de fel lehet fogni úgy is hogy meg volt bennem a jóindulat és bár volt bennem nemi kétely anyuka eléggé meggyőzően állította hogy nem az én gyerekem és alá is támasztotta bennem pedig volt annyi jó indulat hogy egy születendő gyerek életet nem kurom szét azzal hogy ki öntöm a bilit ha jó eséllyel nem is az én gyerekem ... sokkal igazságosabb lenne ha a születés utáni egy évben meg támadható lenne az apasagi nyilatkozat ... én azt hiszem az az egészséges ha egy ember nem el tévhitben és ismeri a ver szerinti szüleit . Kegyes hazugságnak elmenne hogy a gyerek ne tudja meg hogy apuka tudomást sem akar venni arról hogy a gyereke világra jött és nem tekinti ver szerinti gyerekének mert az biztos fájna a gyereknek de ha apa részt akar venni a gyerek nevelésében úgy gondolom a gyereknek is az lenne a lehető legjobb mert nincs olyan ember aki nem kívánná ismerni a ver szerinti szüleit meg akkor is ha nagyon szereti a nevelő szülőket ... meg akkor is ha elvetettek kiskorában ... nem gondolom hogy a fiamat nem fogja érdekelni hogy elvettek tőlem és hiába fizetek ügyvédeket teljesen kimaradok a gyerek korából ... nem gondolom hogy el fog utasítani de soha nem lehet közöttünk igazi kapcsolat mert azt most kellene elkezdeni kiépíteni ... de ma sem jatszhatok a kis fiammal akivel pár hónapja meg játszhattam ... nem lenne helyen való ha mindenféle jött ment hazudozással zaklatna családokat azzal az indokkal hogy másé a gyerek de nyilván van erre valami szabályozás mivel születés előtt kérhető az apasagi vizsgálat ... pusztán csak annyi változás kellene hogy a születés utáni egy évben is legyen joga a biológiai apának kérni az apasagi vizsgálatot ... ez sokkal igazságosabb lenne és mindenkinek ez lenne a legjobb
2020. júl. 2. 19:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy létező jogszabály határidejét kellene egyetlen egy picike évvel meghosszabbítani ... ennyi lenne az egész ... úgy érzem az igazságos lenne de ez így közel sem az
2020. júl. 2. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!