Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor mi a helyzet a TB-vel?

Most akkor mi a helyzet a TB-vel?

Figyelt kérdés

A mai új rendelet szerint : "Ez azt jelenti, hogy 2020. július 1-jétől már nem lesz lehetőség az elmaradt egészségbiztosítási szolgáltatási járulék befizetésével a jogviszony utólagos rendezésére, vagyis a betegnek, ha ellátták, ki kell fizetnie a szolgáltatást"


Én elkezdtem fizetni a TB-járulékot, de még több mint 6 hónap elmaradásom van (munkanélküli voltam).


Tehát ameddig nem tisztázom ki a tarzozásomat addig minden esetben fizetnem kell a kórházi ellátásért, vagy már az után is ha ki fizettem mivel 6 hónapnál többel tartozom jelenleg.



2020. júl. 1. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már fizeted, akkor nincs gond. Amúgy azt se értem, hogy hozod össze, hogy tartozásod legyen. Hogyha, nincs munkád akkor munkanélkülire mehetsz azaz lesz TB-d, hogyha nem is mész munkanélkülire a polgármesteri hivatalba bemehetsz, hogy nincs munkád nem vagy munkanélkülin nem tudod fizetni és átvállalják mondju 1 évre vagy 2-re a TB fizetést helyetted...
2020. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs munkád akkor van időd, ha van időd be tudsz iratkozni államilag támogatott OKJ képzésre vagy Egyetemre...ahol is tanulói jogviszonnyal jár a TB. :)
2020. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már lett munkám, amíg kerestem addig be voltam jelentkezve foglalkoztatást helyettesítő támogatásra. Itt jön a csavar, hogy ez idő alatt az önkormányzat nem fizeti utánad a TB-t,hanem adott esetben ha kórházi ellátásra szorulsz akkor azt átvállalják helyetted.


Legalábbis nekem a NAV - nál ezt mondták, amikor látták az arcomon a csodálkozást hogy mennyivel tartozom.

2020. júl. 1. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Párom is volt igy. Levelezőre ment ki. Levelező alatt kell fizetni TB-t. De figyelmetlenségből mem volt fizetve. Az önkormányzat átvállalta aztán és a tartózást se kellett vissza fizetni.
2020. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"nincs munkád akkor munkanélkülire mehetsz azaz lesz TB-d, hogyha nem is mész munkanélkülire a polgármesteri hivatalba bemehetsz, hogy nincs munkád nem vagy munkanélkülin nem tudod fizetni és átvállalják mondju 1 évre vagy 2-re a TB fizetést helyetted"


Önmagában nem jogosult bárki erre.

Le vannak írva a feltételek.

Az,hogy munkanélküli vagy még nem jár alanyi jogon a tb.

Ki kell tölteni egy nyomtatványt,hogy milyen a vagyoni helyzeted.

2020. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!