Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha véget ér a rendkívüli...

Ha véget ér a rendkívüli helyzet az országban, az vonatkozik a "nyugdíjas idősávra" a boltokban, meg a kötelező maszkhordásra?

Figyelt kérdés

Nem részletezte egyik oldal sem, arról cincogtak csak, hogy a "rendeletek" lesznek ezáltal megszüntetve, ami alá - szerintem - a kisnyugdíjasok idősávja meg a maszkozás is tartozik, ha vásárolok akkor így fogalmaz az ottani rádió: "A kormányrendelet alapján"... Ezek lejárnak akkor?


Oh, kérlek járjanak le, nagyon nem kellemes ez a két dolog, örökké nem lehet ezt így tartani.



#változást #nagy változást #nelegyenmarnyugdijasidosav #leazokkalakvamaszkokkal #legyunkmegintszabadok #eljensokatorgyanjozsefsokaigeljentorgyanjozsef
2020. máj. 27. 22:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Elvileg le. Aztán az a lényeg, hogy újra fizess parkolójegyet, ne kelljen több adókönnyítést adni a megtizedelt vállalkozóknak, stb stb, és hát a saját szakállukra már úgyis meghozták a törvényeket, vagy még 1 hónapig, az utcsó pillanatban is bedobnak valami szemétséget.
2020. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
24%

#1


"hogy újra fizess parkolójegyet"


Ki tette ingyenessé a parkolást a járványra való tekintettel?


Ki ragaszkodott foggal körömmel, hogy maradjon fizetôs?

2020. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Azért bámulatos, hogy sok embernek, ez milyen megterhelő, hogy el kell takarni az arcát.


Azt mondjuk én se értem, hogy a parkolás miért ingyenes.

2020. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%

3.


Én nem megterhelőnek mondanám, hanem simán csak kellemetlen. Most még annyira nem is, de ezt a "jóúkis" 50 fokos nyárban előadni már nem vicces. Én így is szétizzadom magam alatta, alig várom, hogy ne legyen kötelező. Az orromra rá se rakom, mert ott fulladnék meg, mert csak a saját párás levegőmet szívhatnám vissza az meg kb. semmit nem ér.


+ szabadságérzet. Sokkal jobb szabadon, nem pedig így. Ráadásul olyan szimbolikus jelentéssel is bír ez, amit nem nagyon kedvelek, miszerint "fogd be a szád". Ez vegyítve a "és bízz szépen mindent a kormányokra" dologgal egyenesen rémisztő.

2020. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%
3-as: Vannak akik betegek és nem tudják hordani. Főleg ilyenkor, amikor allergia szenzon van. Ez még rádob egy lapáttal.
2020. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha helyesen hordanák a maszkot, és esetleg bármilyen röhejesen hangzik, még úszószemüveget is vennének fel, 100%, hogy megúsznák az allergiaszezont, hisz a maszk kiszűrné a polleneket. Csak rengetegen rosszul hordják a maszkot, pl. orr kint van, hol hordják, hol nem hordják, le-föl veszegetik az utcán. Ill. úgy hordják a maszkot, hogy az semmit se szűr, hiszen az orr és az arc között egy jókora rést hagy a maszk, és ott megy ki-be a levegő szűretlenül. Ezt a szemüvegesek nagyon jól érzékelhetik abból, hogy légzéskor nagyon párásodik a szemüveg. Ha olyan lenne a maszk, hogy az arc és az orr vonalát teljesen jól követi, akkor a levegő szöveten át jönne-menne, és igy sokkal könnyebben menne a légzés.


A kérdésre válaszolva, a vírus nem olyan, mint a légiriadó, hogyha látják a radaron az ellenséges gépeket, akkor elrendelik, és ha az utolsó is elment, akkor lefújják, és onnantól tuti nincs veszély. A vírus most is nagyon is itt van, szerintem rengetegen átesnek a hamis biztonságérzet csapdájába, ami az idősek számára végzetes lehet.


Magyarországon egyrészt nagyon nincs valós kép a pontos helyzetről, mert kevés embert teszteltek, a tesztek jelentős része eleve megbízhatatlanok voltak, és ezeket a teszteket sem egyenes arányban, hanem eleinte alig, aztán amikor kikiáltották, hogy majd ekkor és ekkor lesz a csúcs, akkor rengeteget. Nyilván így könnyen lehet csúcsot kreálni a nagyszámok törvénye alapján, akár úgy, hogy már lecsengőben van, akár úgy, hogy még valójában felfutóban van a járvány. Aztán meg amikor három napig még emelkedett a fertőzöttek száma, akkor nem közölték úgy, mint máskor... Szóval eleve megbízhatatlan az egész kommunikáció, az EÜ intézményeknek meg megtiltották az információ kiadását még képviselőknek is.


Csak egy példa: most azt mondják a fideszesek (nem tudom kormánynak nevezni, mert a kormány felelős kormányzás cselekvését feltételezi, ez meg nem áll fenn, inkább maffia van szerintem),

1) hogy nyithatnak az iskolák, óvodák, már minden okés

2) nem kell ellenőrizni az óvodai, iskolai dolgozókat, mert a járvány lecsengőben van

3) május27.-i Lokál fideszes szarság azt írta, hogy meg lehet ölelni, puszilni a nagyit


Mégis egy önkormányzat saját pénzből tesztelt, és hát elég nagy arányban fennakadtak a szűrőn.


Ha mentek volna dolgozni, szépen szétfertőztek volna mindenkit, akik eddig otthon maradtak, és így megúszták volna a fertőzést, és mivel olvassák a lokálban, hogy lehet puszilni a nagyit mennek is puszilni a nagyit, aki nagy boldogan meg is fertőződik, és akár meg is halhat, hiszen ami a fiatalokra talán nem is hat, mert erős a szervezet, vagy mert kaptak BCG oltást, addig az idősekre ez nem jellemző.


A BCG oltás egyébként nem fidesz érdem, hanem még átkos komcsi maradvány, tiszta mázli, nem fidesz érdem tehát, hogy nálunk nem volt olyan nagy vész, mint Amerikában, ahol soha nem volt kötelező, vagy Olaszországban, ahol már rég nem kötelező.

2020. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Arra leszek kíváncsi, lehet-e majd újra tüntetni, és maszkolva, vagy csak és kizárólag maszk nélkül.
2020. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az mindenre vonatkozik majd.
2020. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
5%

"100%, hogy megúsznák az allergiaszezont, hisz a maszk kiszűrné a polleneket"


Szóval otthon is hordja? Éjszaka is? Na és aki szemüveges hogyan hordjon úszó szemüveget okoska?

2020. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

"100%, hogy megúsznák az allergiaszezont, hisz a maszk kiszűrné a polleneket"



Sőt, tudod, mikor úsznánk meg az allergiát és minden vírust? Ha befeküdnénk egy inkubátorba, és nem jönnénk ki onnan többet.

2020. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!