Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Árverezi a házam a bank, a...

Árverezi a házam a bank, a kertből kivághatom és eladhatom a fákat?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Nem, engedély nélkül szinte biztos, hogy nem. Olvasd el a cikket és nézz utána a helyi önkormányzat szabályozásának, de amennyi pénzhez ebből juthatsz, azért nem éri meg a bírságot kockáztatni.

2020. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 árokpart ***** válasza:
48%
Szerintem meg igen, ugyanis amíg az új tulajdonost nem jegyzik be a földhivatalba törvényesen és amíg te erről nem kapsz hivatalos végzést (mármint a bejegyzésről) addig még az ingatlan a te tulajdonod.
2020. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem említettem, hogy a tulajdonosváltás miatt tilos. A saját telkeden sem vághatod ki a nagyobb fákat semmiképp, de általában a kisebbeket is csak engedéllyel.


Szóval a közhiedelemmel ellentétben a saját telkeden, egyedüli tulajdonosként sem teheted meg ezt.

2020. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 árokpart ***** válasza:
54%
Létezik ilyen szabály? Érdekes mi kimondottan a szomszéd kérésére vágtuk ki az egyik fánkat és utána fel is daraboltuk és utána hónapokig ott volt az udvarunkon száradni a kutya nem foglalkozott vele.
2020. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Még gyilkosságot is meg lehet úszni, nemhogy a saját telekre vonatkozó szabályokat. De ha mégsem sikerül megúszni, azért meg tudja ütni az ember a bokáját, főleg, hogy igazából ha kapsz is engedélyt a fa kivágására a telkeden, utána pótolnod is kell azt, tehát ültetni helyére egy másik fát.


Mondjuk ez is főleg ökölszabály, van kevésbé szigorú önkormányzat. Na meg persze más kérdés, hogy jó-e a szabályozás és főleg értelmes-e, ez a kérdésnek nem volt tárgya.

2020. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg saját telken egy bizonyos méret felett csak gyümölcsfákat vághatsz ki anélkül, hogy bejelentenéd az önkormányzatnál.


Gyakorlatilag meg nincs idejük ezzel foglalkozni, értelme sincs, meg a végén úgyis engedélyeznék, így ez egy felesleges munka mindenkinek. Mármint a bejelentgetés. Én még olyannal nem találkoztam aki bejelentgette volna, hogy kivág az udvarán egy fát.


Az biztos, hogy én amit úgy ítélek meg mindig is ki fogom vágni.Persze ültetek is. Ez az élet rendje.

2020. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De nekem benőtte a telket az erdő, így jópár m3 fa kijönne, nem egyet, tarvágást tervezek, persze telken belül.
2020. júl. 1. 16:07
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha már biztos hogy a bank tulajdona lesz, akkor vágd ki meg amit lehet termelj ki onnan.


Mit tudnak csinálni? Kb semmit.


Nem fog a bank beperelmi ilyenek miatt, már azzal is jól járt hogy elveszi a házad!


5 m3 fa nem fogja izgatni őket!

2020. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha normális az önkormányzat és bármiféle szomszéd vagy arra járó jelzi a tarvágást, akkor az önkormányzat viszont benyújtja a számlát az akkori tulajnak. Ha már egy házat elbuktál adósságok miatt, én nem kezdeném el újra termelni a csekkeket.
2020. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
9 -es Úgy is lehet nézni, hogy végre rendbe tette. Mert az nem normális, hogy egy ház udvarán dzsungel van.
2020. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!