Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az örökség fele-fele, vagy...

Az örökség fele-fele, vagy valamilyen más arány?

Figyelt kérdés

Az elején kezdem . 15 évvel ezelőtt anyukámé és apukámé volt a ház. Volt a nővéremnek egy lakása , amit eladott és írtak egy papírt anyukámmal, hogy abba a házba invesztálta a pénzt.

5 évvel ezelőtt apukám a részét elajándékozta nekem és a testvéremnek.

Most anyukám halála után ( még nem volt hagyaték) az örökség valószínű úgy lesz, hogy örököl a testvérem, én és azt hiszem apu is, de ő mondta, ha örököl, akkor le is mond egyenlő arányban.

Akkor lesz egy ingatlan, aminek a fele a nővéremé, másik fele az enyém.

Kérdésem, hogy eladáskor fog számítani, hogy 15 évvel ezelőtt ennyi pénzt íratott anyuék házára? Ezt a papírt csak most találtam meg.



2020. júl. 1. 20:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy más papírt kerestem és csak beleolvastam, hogy ja ez nem az a papír , amit keresek. Meséltem a férjemnek és ő mondta, hogy az nagy gáz, de mire visszamentem, addigra eltűnt a papír. És annak idején mindenkinek mondta, ha nem kell számla, akkor az ő nevére írása az áfás számlát.
2020. júl. 4. 10:00
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 Még mindig ott tartunk, hogy hiába ment a számla az ő nevére, azzal nem fektethette be az eladásból származó pénzét a szüleid tulajdonában levő házba.

Megtehette hogy beleadja a pénzt, de ahhoz nem kellettek a számlák - vagyis azok máshoz kellettek.

2020. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!