Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendetlen szomszéd. Kihívható-...

Rendetlen szomszéd. Kihívható-e a rendőrség ilyen ügyben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szívesen zaklatnám a rendőrséget fölölslegesen ilyen kérdéssel/kéréssel, gondoltam először inkább itt kérdezek rá a dologra. A 3. emeleten lakom, és a mellettünk lévő ház lakói tűzrakóhelyet alakítottak ki az ablakom alatt. Minden hétvégén arra ébredek, hogy nem kapok levegőt és vágni lehet a füstöt a szobában. Próbáltam már civilizáltan megoldani a problémát, a válaszuk; csukjam be az egyetlen kifelé néző ablakom az 50C°-ban, majd feltekerik a hihetetlenül igénytelen zenéjüket maximumra, és idióta mód viháncolnak. Megkértem őket, hogy legalább vigyék arrébb a tűzrakót, főzzenek otthon, találjunk megoldást, én sem azt akarom hogy otthon rohadjanak, de így nem lehet együtt élni. Az már világos, hogy szavakkal nem tudunk hatni rájuk, attól tartok, hogy lassan olyat teszek amit magam is megbánok. Mit tegyek?

2020. júl. 5. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
öntsd le vizzel, ahányszor begyújtják. Majd megunják
2020. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kiteregetett ruháinknak rendszerint füst szaga van, ráadásul a cicánk is asztmás, aki nagyon rosszul viseli a szellőztetéshiánnyal járó és rendkívül magas páratartalmat.
2020. júl. 5. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A tűzoltókat hívd ki, amikor épp tüzeskednek, (a tűzrakés is törvényileg szabályozva van, hogy hol, mikor szabad) és ha az ő felszólításukra sem hajlandóak odébb költözködni, akkor majd a tűzoltók rájuk hívják a rendőrséget.
2020. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azta mekkora ötlet!!!! :D
2020. júl. 5. 14:08
 5/11 anonim válasza:
92%

Igen, a tűzoltóság jó ötlet. Akarcsak a rendőrség.

Ezeket a szituációlat már nem lehet hivatalos szervek bevonása nélkül megoldani. Nem is kell. Rövidebb ideig is tart a feszkó, mint erővel egymásnak feszülni.

2020. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisebbségiek a szomszédok?
2020. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
84%
Hasonló problémával küzdök jelenleg. Esetemben közösségi udvarban barbequeznak a szomszédok ami épp az ablakunk alatt van. Csinálni fogok egy képet és elküldöm a házvezetésnek, mert nem is lehetne itt ezt csinálni. Nem tudom nálad hogy van ez, egyesek nagyon azt hiszik, hogy csak ők vannak a világon.
2020. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Teljesen azt hiszik. Extra pikantériája a helyzetnek, hogy egy óvoda is van a közelben, és párommal éjszaka dolgozunk mindketten. Nem elég hogy hétköznap csukott ablaknál kell aludnunk, de sajnos most már hétvégén is. Persze szerelhetnénk légkondit is akár, de attól még veszélyes marad amit csinálnak, ugyanis sokszor a lombok fölé ér a tűz, mikor elkezdik. Meg nehogy már ne lehessen egy nyitott ablaka az embernek.... Szerintem sokkal természetesebb lenne, ha megtanulnának viselkedni, mint hogy mi szereljünk légkondit azért mert nem tudnak. Szellőztetni is muszáj, nem csak hűteni magunkat. Minden esetre, én írtam egy e-mailt az Országos Katasztrófavédelem Tűzmegelőzési Főosztályának. Mielőtt kihívnám rájuk a tűzoltókat, szeretnék biztosra menni, hogy a végén ne én legyek még megbirságolva, amiért kihívtam őket.
2020. júl. 5. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, ha nem értenek a szép szóból, lódíts meg egy vödör hideg vizet ki az ablakon a nyakuk közé. Ha meg kihívnák a rendőrséget, tagadd, lehet hogy csak egy futó zápor volt azon az egy négyzetméteren, minden esetre te semmit sem tudsz az esetről.
2020. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
62%
Azaz, hideg víz.
2020. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!