Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelem? Fb csoport,...

Fogyasztóvédelem? Fb csoport, gyűrű. (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hete találtam egy kézműves csoportot, ahol egy negyvenes nő árult pár ékszert. Sima alkotós FB csopiban. Érdeklődtem ásvány termékek iránt, mondta, hogy nem ő csinálta ezt a pár holmit, testvére. Kértem, hogy küldjön fotót rózsakvarc gyűrűről. Küldött, de nem a saját fotó volt, netről szedte. Fel akarom nyomni fogyasztóvédelemnél. Ez megtévszetés és bűntény. Utána mondta, hogy csak fotót küldött, hogy néz ki egy ilyen, nem a sajátja és lehet kérni ilyet. Meg, hogy van számlája, hogy eredeti náluk a kristály. Nem cég, csak pár dolgot fel akart dobni kézműves csoportba...nem tudom. Csinál valamit a fogyasztóvédelem? igazam van?


2020. júl. 5. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

"Kértem, hogy küldjön fotót rózsakvarc gyűrűről. "


Ha neki is így fogalmaztál akkor mit szeretnél? Kértél egy képet, kaptál. Másképp kell a kérdést feltenni.

2020. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha felnyomom, semmit se csinálnak? :/
2020. júl. 5. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
miért csinálnának? FB csoport nem kiskereskedelem
2020. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Így van, a fogyasztóvédelem csak hivatalos kereskedelemmel foglalkozik. (Azzal se nagyon.)

Esetleg a NAV foglalkozik azzal, hogy saját terméket elad számla nélkül. Ha számla nélkül adja.

2020. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg akart téveszteni, ez bűncselekmény! Ez a bajom.


Elméletileg nem is a sajátja, meg csak fel akart tenni pár szem ékszert ilyen csoportokba, de nem tudom. De nem saját fotót küldött és azt magyarázta, hogy csak szemléltetni akarta, milyen egy rózsakvarc gyűrű, max "rendelni" tudnék... Utalnom kellett volna és postázott volna. Számlat nem kérdeztem, hogy tudna-e adni. Eredetiséget igazoló számlája van a kristályokról. Ennyit tudok.


Nagyon dühít.


Hol nyomjam fel?

2020. júl. 7. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ember, nem érted hogy ezzel senki sem fog foglalkozni?
2020. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyedi készítésű termék esetén miről akarsz fotót? Ez olyan mintha meg akarnál rendelni egy portréfestményt magadról, de előtte kérsz egy fotót, hogy miként fog majd kinézni.

Amúgy meg amíg nem vert még át, nincs is miért feljelentened.

2020. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!