Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felfüggesztett után lehet...

Felfüggesztett után lehet megint felfüggesztett kapni, ha a büncselekmény súlya megengedi vagy egyből letöltendőt adnak?

Figyelt kérdés
2020. júl. 6. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem..

Ha a felfüggesztés hatálya alatt követsz el újabb bcs-t, akkor az előzőt is le kell ülnöd, és az aktuális bcs-t is szigorúbban ítélik meg.

2020. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerepel a hírekben ilyen eset nem egyszer.
2020. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de csak akkor, ha az újabb bűncselekménye nem szándékos.

A szándékossal ugyanis “az elkövető a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi”, ami már mérlegelést nem tűrően - tételes büntetőjogi szabály okán - kötelezővé teszi a felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását.


Btk.

87. § A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha

a) a próbaidő alatt megállapítják, hogy a szabadságvesztés végrehajtását a 86. § (1) bekezdésében foglalt kizáró ok ellenére függesztették fel,

b) az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik, vagy

c) az elkövető a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi,

2020. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem és ha a próbaidő lejárt, de az illető még benne van a bűnügyi nyilvántartásban?
2020. júl. 6. 22:31
 5/7 Kolcsa válasza:
Akkor csak szigorubb az uj buncselekneny itelete de a felfuggesztettet mar nem kell leulnie. Tehat meg mindig rosszabb csak nem annyival
2020. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A próbaidő nem jár le a tartama alatt elkövetett bűncselekmény vonatkozásában, ott az elévülési idő számít (a büntetési tétel felső határának megfelelő idő, de legalább öt év).


Még az is lehet, hogy ha egy terheltre a bűnügyi elemzők elkezdenek alaposabban dolgozni, az esetében kettő próbaidőt is aktivál (végrehajtás lesz belőle).

1) Feltárja olyan bűncselekményét is, ami még elévülési időn belüli, akkor is próbaidő alatt volt, de erről nem tudtak akkor a hatóságok, amikor egy későbbi bűncselekménye miatt a biróság felfüggesztett szabadságvesztésre ítelte. (Akkor azt vették figyelembe, hogy ezen bűncselekményét nem a korábbi felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követte el).

2020. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet.

3× voltam régen pénzbüntetésre ítélve csalás, okirathamisítás, lopás miatt. Ezek 2005-2009 között voltak.


4.ügyem lopás, közokirattal visszaélés volt és kaptam 2014-ben kaptam 6 hónap fogházat 1 évre felfüggesztve. 2015 ben lejárt.


Egy 2018 as lopási ügy miatt elítéltek a tevékeny megbánás és a sértettet kártalanításra való tekintettel 10 hó fogházra 1 évre felfüggesztve, ami most szeptemberbe jár le.


Érted, ez az életemben a második felfüggesztett.


Ráadásul ellenem rablás miatt is megy most ügy, viszont azt nem követtem el.


Még megtetézve egy rendőrség mindig zaklat hogy én loptam mert sok volt a rovásomon és mindig zaklat tanúként, hogy -szerintük- én loptam.


Úgyhogy lehet kettő felfüggesztett is.

És börtönt életemben csak neten és tv ben láttam, élőben csak kívülről.


Szóval ne ilyedj meg, bármit csinálsz, ha nem súlyos, nem mész börtönbe.

2020. júl. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!