Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BCS értékű lopás esetén össz....

BCS értékű lopás esetén össz. Mekkora pénzbüntetésre (kártérítés + bűnügyi költségek) számíthatok?

Figyelt kérdés

Bolti lopásról van szó, 50.000 Ft-ot meghaladó értékben. (70.000)

Lebuktam (azonnal), bevallani bevallottam amit kellett; Rendőrök kijöttek, bevittek, részletes jegyzőkönyvet írtak. Utána a nyomozóirodához vittek, ott is megírták, amit kell, majd bűnügyi nyilvántartásba vettek.

Amikor lehetett, szóltam, hogy részletes vallomást teszek, ennek ellenére utána mondták, hogy kihagyják, szeretnék gyorsított eljárásra terelni az ügyet. Mivel ez - ahogy átlag ember számára is - szorult helyzet, így mindenbe beleegyeztem, amit mondtak s ajánlottak.


Az utolsó menetben azt mondták, első körben több mint valószínű, telefonon fognak értesíteni a továbbiakról.

Mivel eddig semmi hasonló vagy más vétségem nem volt, se bűncselekmény sem szabálysértés, ezért remélhető, hogy felfüggesztett elzárás lesz (hogy ez fokház vagy börtön, nem tudom) pénzbüntetéssel együtt.


Ez 70.000 értékű lopásnál - a lopott tárgyat természetesen visszavették, úgymond leltár szerint tudtommal nincs hiány - mennyi lehet, bűnügyi költségekkel együtt?

Ill. mennyi lesz a felfüggesztés ideje?


Azért számítana, hogy tudjam, mennyit kell addig félretennem, ill valahogy összeszedjek (term. legálisan). Számlámon kb. 200.000 Ft tartalék van, de munkakereső vagyok (tehát nehezebb hozzátegyek).


Ill. nem tudom - bár neten kerestem erről, de biztos infót nem találtam -, lehet-e (akár csak részben) a büntetést közmunkával kiváltani (ami amúgy jobb érzés is lenne, de ez már részletkérdés).


Köszönöm előre is!



2018. ápr. 21. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is, nem hazudok(!), 14-szer volt eddig dolgom a bíróságokkal úgyhogy figyelj. Regisztrálj a munkaügyiben, hogy papírod legyen arról hogy álláskereső vagy. A bíróságra vigyél erről egy igazolást amikorra megidéznek, tehát nem külön! A törvényeink szerint a pénzbüntetés enyhébb mint a közmunka, tehát ha a bírónak megesik a szíve rajtad és az enyhébbet adja, akkor pont hogy megszívat! Add elő a tárgyalás elején hogy napról napra élsz alkalmi munkából, ezt megtámasztod a munkaügyi igazolásával miszerint regisztrált álláskereső vagy. Ha pénzbüntit nem fizet ki valaki akkor azt leültetik vele, tehát megérteted a bíróval hogy ha pénzbüntetést ad, akkor börtönre ítél, azt pedig nem fog! Nem köteles, tehát csak szépen, finoman! Én megcsináltam már, és hibátlanul bejött! Csak arra ügyelj hogy hihetően add elő!
2018. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még valami! Olyan nincs hogy egy meghozott ítéletet kiváltasz! Az úgy marad!
2018. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1:

Természetesen be vagyok jelentve, utolsó képzésemet a munkaügyi központon keresztül végeztem.

Papírjaim tehát vannak, viszont az "Aktív Korúak Ellátása" c. támogatást is megítélték egy hónapja, ez 22.000 Ft körüli érték.

Bejelentve amúgy hiába vagyok, mert sem sima Közfoglalkoztatotti, sem Kulturális Közfoglalkoztatotti munkát nem adnak, mivel 25 év alatti vagyok.

Így amúgy az sem hazugság, hogy alkalmi munkákból keresek. Ezek viszont teljesen magánjellegűek, magánemberek számára végzett informatikai, elektronikai, javítási munkák.


Ha tárgyalás lesz, persze megpróbálom, amit tudok... Bár amennyire csak lehet, nem szeretnék hazudni... Igazából semennyire sem. Nem azért, mert félek a hatóságoktól - bár alapból valamilyen félelem bárkiben meglenne -, hanem mert fiatal tinédzser korom óta nem éreztem ilyen rosszul magam, magamban is óriásit csalódtam, stb-stb. Ettől függetlenül börtönbe - egy alkalom miatt - nem akarok kerülni, így valóban igyekeznék annyira minimalizálni a büntetést, hogy állni tudjam.


Köszönöm az eddigi infókat!

Viszont ha valaki tudja, kérem, írja meg, mégis nagyjából mekkora összegre számíthatok, hogy a visszalevő kb. egy hónapban úgy tudjak készülni.

2018. ápr. 21. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is, felfüggesztett elzárás nincs. Elzárás van, amit le kell ülni, illetve próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetés. Amit megállapíthatnak fogházban vagy börtönben. Ilyenkor kiszabnak bizonyos időtartamú szabadságvesztés büntetést, amit felfüggesztetnek. Ha a próbaidő alatt nem követsz el semmit, akkor nem kell leülni. Ha viszont a próbaidő alatt olyan bűncselekményt követsz el, amiért szabadságvesztés büntetést kapsz, akkor ezt is végrehajtják és le kell ülni.

De egyébként vannak enyhébb büntetési nemek is, pl. intézkedések, megrovás, próbára bocsátás, illetve enyhébb büntetések a szabadságvesztésnél, mint pl. pénzbüntetés, közérdekű munka, vagy akár az elzárás.

Ha nem vagy büntetett előéletű és mindent beismersz, megbánó magatartást mutatsz, akkor esélyes lehet akár első körben egy intézkedés kiszabása veled szemben, tehát mondjuk egy próbára bocsátás. Vagy pénzbüntetés, illetőleg közérdekű munka. Ha csatolsz igazolást arról, hogy munkanélküli vagy és csak ennyi ellátást kapsz, akkor valószínűleg nem is pénzbüntetést fogsz kapni, hanem akár közérdekű munkát. Viszont ezt kérheted is, hogy büntetésként ezt szabják ki veled szemben. Aztán vagy ezt kapsz, vagy nem. Pénzbüntetést egyébként nem lehet közérdekű munkára átváltani. Ha nem fizetsz, fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre változtatják át.

A gyorsított eljárás alatt pedig én úgy gondolom, hogy előállításos tárgyaláson bírálják el az ügyedet, tehát kapsz egy telefont, hogy pár nap múlva jelenj meg a bíróságon tárgyaláson. Ebben az esetben a védelem kötelező, tehát ha nincs meghatalmazott védőd, akkor rendelnek ki számodra egy védőt. Az ő díja lesz egyrészt biztosan bűnügyi költség. A kirendelt védő díja érdemi tárgyalás esetén minden megkezdett óra után 5.000 Ft. Ezt neked kell kifizetni majd később. Illetve ami az eljárás során még felmerült bűnügyi költség, akkor azt is. De ezt nyilván mi nem tudhatjuk, hogy mi merült fel.

2018. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fontos infókat!
2018. ápr. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!