Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drágább lett az előfizetésem,...

Drágább lett az előfizetésem, (internet,tv,telefon) mint ami a szerződésben szerepel. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos magenta színű szolgáltatóhoz tartozok.

Hirtelen drágább lett kb. 1500ft-tal, mint ami a szerződésben van.

5 hónapja kötöttem, 1 éves hűséggel.



2020. júl. 14. 06:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Váltottál csomagot? Nem rendeltél valamit plusszba, internet?


Nem beszélgettél hálozaton kívül sokat? Számlarészletezô megvan? Az alapdíj ugyan annyi vagy az lett drágább 1,5kval?

2020. júl. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen meg van a számla. Nem váltottam csomagot, nem igényeltem plussz szolgáltatást. Az otthoni internet lett drágább 1500ft-tal.

Pedig az fix.

2020. júl. 14. 06:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit tehetsz? Kifizeted...
2020. júl. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Eleve nem szokás a szerződésben összeget megjelölni, tehát hazudsz. Nem is lenne praktikus, a legjobb jóindulat mellett sem, hiszen akkor az infláció és hasonló dolgok hatására mindenkinek 2 naponta megszűnne a szerződése.


Egyébként meg tegyél panaszt, mondd fel a csomagot. Nem az oviban vagyunk.

2020. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
El kellene olvasni a szerződésed. Nyilván benne van, hogy emelhetnek.
2020. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A számládon minden rajta kell legyen felsorolva . Hasonlítsd össze pl az előző hónappal, mi változott .
2020. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit mindott az ügyfélszolgálat?
2020. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen friss szerződésnél nem emelhetik meg csak úgy. Ott valami másnak kell lennie, pl. plusz szolgáltatást igényeltél - lehet hogy figyelmetlenségből ráklikkeltél amikor felkínáltak plusz lehetőséget. Nekem is amikor már fogyóban van kissé az amit az előfizetésem kínál - még ha tudom is hogy elég lesz a hónap fordulóig ami maradt - feldobja azt, hogy egy sms-ben vagy más módon kérhetek még hozzá X-t. Simán lehet hogy elfogadtad csak nem emlékszel rá. A számládon ennek meg kell jelennie.

Az ügyfélszolgálaton kérdezd meg mi történt és miért lett drágább, ha szerződtél egy előfizetési díjra vagy egy konkrét csomagra adott költséggel, akkor azon nem változtathatnak értesítés nélkül.

Ha a csomag ára növekedett - azt megtehetik - akkor viszont nem számít a hűségidőd, neked jogod lett volna azt nem elfogadni. Kérdezz rá!

2020. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem emelhetik meg az árat a szerződés lejártáig. Akkor emelhetik meg hogyha külön kiemelték hogy te x hónapra kapsz nem tudom mennyi kedvezményt.


Telekommal vigyázni kell egy tróger sunyi féreg cég, szeretik átverni az embereket, öregeznek is.

2020. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

El kellene olvasni a szerződésedet. Az is benne van, hogy emelhetnek, de ezen felül az, amit szinte minden szolgáltató alkalmaz, mert tudják, a nép nem olvas szerződést. Tudniillik, hogy adott tarifa x forint. Ha kötsz hűségidőt, mert különben sokkal több. Ez az x forint nem a szerződéses ár, ez a kedvezmény, ami 3, 5, akárhány hónapig érvényes. Utána több. Le van írva, mennyivel. Bonyolultabb szerződések úgy szólnak, hogy te egy rendes gyerek vagy, mert velük kötöttél szerződést. Ezt megköszönik azzal, hogy 3 hónapig olcsóbb. Utána még három hónapig csak kicsit drágább, mert ők szeretnek. És csak utána leszel közönséges kliens rendes árért. Sőt, többféle kedvezményt is kaphatsz. Például 4 hónapig ingyen beszélsz, csak utána kell minden percért bruttó 35 forintot fizetned. De ha egyszerre hosszabb ideig beszélsz, akkor többet.

Szóval ez a szerződés dolog egy izgalmas olvasmány, egy izgalmas krimi hozzá képest unalmas. Ahányszor újra olvasod, minidig fedezel fel valami újat.

Ennél csak az a jobb, ha sűrűn váltasz szolgáltatót. Mind tud neked újat mondani. Főleg új trükköt, miért jó ha vele szerződsz és miért mégis ő a legdrágább.

2020. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!