Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugyan az a szemely kell...

Helgaa17 kérdése:

Ugyan az a szemely kell legyen a tanu(polgari eskuvon) mint aki a nasznagy is a templomi eskuvon?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Polgári esküvőn nagykorú, cselekvőképes személy lehet tanú, más megkötés nincs. Az, hogy ki milyen szerepet alakít egyházi esküvőkön, színdarabokban, várjátékokon és egyéb rendezvényeken, teljesen mindegy, a törvény nem szól bele és nem érdekli.
2020. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod!
2020. júl. 14. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írta, nem szükséges.

Sokszor szándékosa nem is ugyanaz a személy, mert lehet hogy az esküvői tanú nem vallásos vagy csak szeretnének mást a templomba maguk mellé választani a családból, a tanú meg inkább egy barát.

Még csak nem is kell egyszerre megtartani a két esküvőt, lehet polgári szertartás után hónapokkal akár az egyházi esküvő.

2020. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Jogilag csak a polgári esküvő az esküvő, arra vonatkoznak a törvényi szabályok.


Hogy az egyes egyházak amúgy milyen elvárásokat támasztanak azokkal szemben, akik előttük akarnak esküdni, az ettől teljesen független; a két dolognak nincs köze egymáshoz.

2020. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Polgári esküvőn nagykorú, cselekvőképes személy lehet tanú, más megkötés nincs."

Egyházin sincs más megkötés.


Egyébként lehet két különböző személy. Én is voltam így tanú, hogy a polgárin én voltam, az egyházin pedig más.

2020. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!