Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanú vagy gyanusított?

Tanú vagy gyanusított?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a rendorsegtol, hogy tanukent jelenjek meg. Igazabol nem tudom, hogy miert nem is ez a lenyeg. Az lenne a kerdesem, hogy van olyan is, hogy egybol gyanusitottkent hivnak be vagy eloszor mindenkit csak tanukent ideznek be?

2020. febr. 6. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Előfordulhat, hogy úgy gondolják gyanúsítottként nem mennél be.
2020. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, előfordulhat hogy az eljárás során olyan körülmények merülnek fel ami alapján a tanúból gyanúsított válik.

Ha behívtak akkor menj is be, ha nagyon meg akarnak hallgatni és nem mész el akkor körözést fognak kiadni ellened.

2020. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megyek. Igazabol nincs felnivalom mert nem csinaltam semmit. Csak nem volt vilagos, hogy hogyan mukodik.
2020. febr. 7. 06:46
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

Ha tanúként idéznek be, akkor tanú vagy, tanúként leszel jelen. Az hogy valaki tanúból válhat gyanúsítottá, az csak indokkal lehetséges és attól nem kell tartanod, ha nem csináltál semmi jogsértőt. Ilyen módon bárki az ügy körben gyanúsítottá válhat, ahhoz nem kell előtte tanúnak lenni. Gondolom érted.


Bemész időpontra, kérdeznek és elmondasz mindent amit tudsz. Nem kell félni ettől. Ha végeztek aláíratnak veled egy jegyzőkönyvet, mert amiket közölsz annak tartalmát rögzítik írásban. Igazából jó sok paírt kell majd elvileg aláírnod, de ez ilyen ügymenet.

2020. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!