Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én más Európán kívüli...

Ha én más Európán kívüli kontinensen élek, akkor mit tudnak velem kezdeni magyarországi piszlicsáré ügyekben való feljelentésekkel?

Figyelt kérdés
pl ha valaki feljelent mit tudom én mert vélelmezi hogy megsértettem a személyi jogait, de én nem megyek Európa közelébe sem tudnak velem bármit is kezdeni? feltételezem ilyen piti dolgok miatt nem rángat haza az interpol.
2020. júl. 15. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos az általad leírt szituáció.


Ha nem itt élsz, miféle aktuális ügyeid lehetnek?


Viszont ha ezek a külföldre költözésednél korábbi ügyek, akkor kétféle eshetőség van: vagy büntető ügyek, vagy magánvádas polgári peres eljárások.


Ha büntető ügyről van szó, kiadhatnak ellened nemzetközi elfogató parancsot.

Ebben az esetben az számít, van-e az új lakhelyednek választott országnak kiadatási egyezménye Magyarországgal. Ha igen, akkor elfoghatnak, és hazahozhatnak.

Ha nincs kiadatási egyezmény akkor elméletileg nincs félni valód, bár a diktatórikus kormányok a politikai ellenfeleikkel szemben bármiféle jogtalan eszközt alkalmazhatnak ilyenkor is.


Ha csak egyszerű magánvádas polgári peres eljárás(ok) vannak ellened folyamatban, akkor nem fognak veled foglalkozni, viszont a peres eljárásokat nélküled is lefolytatják, és esetleg neked hátrányos, vagy téged elmarasztaló ítéletek születhetnek, ha távol maradsz és így lemondasz a védelmedről.

2020. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre itthon körözés alatt leszel az fix, a police.hu-n fennt leszel.

Komolyabb dolgoknál nemzetközi elfogatóparancs, aztán ha Ausztráliában igazoltat egy rendőr simán kidobja neki a gép hogy a világ másik felén elfogatóparancs van ellened, őrizetbe vesz és hazatoloncoltatnak rendőri kíséret mellett, itthon meg átadnak a magyar rendőröknek.

2020. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pl ha nevemet felvállalva lehozok az internetre egy történetet valamilyen vitás ügyben amiben a másik személy nevét is említem. Ő meg feljelent emiatt, mert becsületsértést vélelmez. Én meg teszem ezt pl Ausztráliából ahol legálisan élek.
2020. júl. 15. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor max itthon leszel körözve. Volt egy ismerősöm, az apja kiment németbe, most is vagy 3-4-szer van fennt a körözések között csalás és tartási kötelezettség elmulasztása miatt.
2020. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Igaz állításokat nem szoktam homályosan megfogalmazni, tehát - amennyiben ennek van jelentősége - természetes, hogy nevet is írok. A többi legyen a szóban forgó személy problémája. Mondjuk ha emiatt engem kár ér (időben, költségben, akármiben), akkor kártérítést kérek. Itt, Magyarországon.

2. Nemzetközi ügyekben vannak azt kezelő szervezetek Magyarországon és mindenütt. Ha tehát te bármilyen ügybe "keveredsz", akkor valakinek fel kell jelentenie itt. Ezt valaki elbírálja. Ha megfelelőnek tartja, igényként átadja a nemzetközi szervezetnek. Ott is elbírálják. Ha ott is megállja a helyét, lehetsz te bárhol, az igényt teljesítik. Az a te dolgod, hogy megítéld, olyan ügyben vagy-e érintett, amiért Magyarországra vihetnek. Saját vélemény: ez jó sokba kerül, tehát eléggé meg kell, hogy érje a teljesítés. Mondjuk megölöd a miniszterelnök egyik gyerekét. Ez elég ok lesz. Mondjuk bárhol megversz egy szimpla magyar állampolgárt. Ez nem lesz elég ok. Ehhez képest egy név leírása... - most nem jut eszembe olyan állítás, ami szintén elég ok lenne. Nem olyan nehéz ezt végiggondolni.

2020. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!